Google Chrome beta dla Androida zaktualizowany

Paweł Cebula Aplikacje 2012-04-18

Chrome-Android
Użytkownicy systemu Android mają dostęp do wyjątkowo szerokiej oferty przeglądarek internetowych. Mimo to, jedną z aplikacji, która wzbudza największe zainteresowanie jest Chrome. Google poinformowało o aktualizacji tej przeglądarki dla systemu Android 4.0 ICS.

Chrome dla systemu Android dostępny jest już od kilku miesięcy, ciesząc się stale rosnącym zainteresowaniem. Ostatnia aktualizacja tej przeglądarki wniosła wiele oczekiwanych udogodnień, w tym obsługę 31 nowych języków – naturalnie na liście znajduje się również język polski.

Ostatnie wydanie testowe tej aplikacji oparte jest na Chrome w wersji 18.0.1025.133, uwzględniając wszystkie poprawki związane z szybkością działania i stabilnością. Od teraz Chrome pozwala na pobieranie plików bezpośrednio na urządzenie z systemem Android. Na uwagę zasługuje również możliwość ustawienia żądania ładowania „desktopowej” wersji strony internetowej zamiast mobilnej.

Pojawiła się także opcja umożliwiająca dodawanie zakładek jako skróty na stronie domowej przeglądarki, dzięki czemu możliwy jest szybszy dostęp do wybranych serwisów internetowych. Niektórych może zainteresować możliwość zmiany elementu User-Agent.

Najnowsza wersja Chrome Beta dostępna jest w ramach Gogole Play. Aby skorzystać z tej przeglądarki niezbędne jest posiadanie urządzenia z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

źródło: Google • rebel

  Mała popravvka 🙂

  Najnowsza wersja Chrome Beta dostępna jest w ramach [u]Gogole Play[/u]. Aby skorzystać z tej przeglądarki niezbędne jest posiadanie urządzenia z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

 • fotokrak

  Zainstalowałem jeszcze wcześniejszą wersję, ucieszyłęm się jak dziecko, bo w pierwszym momencie

  + wspaniale synchronizuje się z komputerową wersją.
  +działa rewelacyjnie szybko (SGSII)

  Po chwili jednak rozczrowanie
  -Nie obsługuje FLASH*, przez co nie ma np filmów YT podlinkowanych np na fora
  -o ile napisanie tekstu na forum jest ok, to jego poprawka, czy też pisanie pod cytatem może być NIEMOŻLIWE, bo kursor przeskakuje tam gdzie mu sie podoba i za skurczybyka nie idzie tego zmienić, wielokrotnie musiałem zrezygnować z edycji :/
  -Zaliczył ze dwa zwisy

  Po reinstalacji systemu do 3 plikowego ICS, wersja europa
  akurat pojawiła się aktualizacja.

  -Już widać obrazki filmów YT, ale po kliknięciu przenosi do YT.ap
  -edycja tekstu tak samo do kitu
  -kilkukrotny zwis w ciągu dosłownie kilku godzin z czego 2 krotnie musiałem wyjąć baterię, czego nie robiłem od wielu miesięcy!
  -Doszło migotanie strony w czasie powiększenia i przewijania strony.

  Więc na razie napisałem liścik do nich, i program poszedł w kosz, nie mogę sobie pozwolić by telefon mi się wieszał, ja na nim pracuje.
  Z żalem pozostaje przy opera mobile i czekam na pełna wersję chrome, bo zapowiada się rewelacyjny program

  * dziękuje za zwrócenie uwagi, czeski błąd

  • mkmck

   Facet, jaka java? Filmu na YT są we flashu i szczerze nie wiem co to za bania oglądać te filmy w przeglądarce. Chrome flasha nie wspiera i nie będzie tak btw.

   • fotokrak

    tfu, miałem na myśli co innego, a napisałem co innego , masz racje FLASH
    I to mnie wnerwia, bo przeskakiwanie do zewnętrznej aplikacji robi bałagan.
    Czasami czytasz forum, puszczenie filmu i czytasz dalej a tam sobie leci, np w temacie o muzyce.
    Takie przeskoki do zewnętrznej aplikacji utrudnia, zwłaszcza jak się jest moderatorem i trzeba mieć otwarte wiele zakładek i sprawdzać treść itd

  • nabs

   Jeżeli chcesz obejrzeć filmiki na YT koniecznie w przeglądarce, to jak jesteś zalogowany na YT, wejdź pod adres: youtube.com/html5 i „zaakceptuj”. Wtedy filmiki polecą ci w html5 i normalnie będziesz mógł je obejrzeć w przeglądarce. Cały problem polega na tym, że w html5 tych filmików jest niewiele, głównie dlatego że muszą to być filmiki bez reklam, a jak wiadomo, tych filmików z reklamami jest od groma..

   Druga sprawa to jest taka, że jest to wersja beta, więc nie ma co się denerwować. Jak będzie wersja stabilna wtedy wówczas będzie można powiedzieć że skopali sprawę 😉

   BTW w moim przypadku wolę youtuba oglądać mimo wszystko w aplikacji do tego przeznaczonej, głównie dlatego że pozbywam się wtedy wkurzających reklam + różnego rodzaju dupereli które dorzuca autor filmiku, na obraz filmu.

 • pieter

  Mi tam tylko user-agenta brakowało. Może się nawet przerzucę z opery 😉

 • michal_gdynia

  Zapomnieliście dodać, że wymagany jest procesor ARMv7.

 • rafal_0

  Niestety nie można pobrać na androida 4.0.1 ze sklepu Google Play

  • Abuzabi

   [quote name=”Rafal_0″]Niestety nie można pobrać na androida 4.0.1 ze sklepu Google Play[/quote]
   Rafal_0 a masz telefon z procesorem ARMv7, bo na 6 nie chodzi i nic tu nie pomoże żaden custom rom udostępniający Androida 4 na starsze telefony.

  • fotokrak

   a może to wynika z ograniczenia rejonu?

 • matii_ziomek

  [quote]dostępna jest w ramach [u]Gogole[/u] Play.[/quote]
  lol Gogole hahaha

 • pulpet

  ahhh po 10 minutach użytkowania i ściągnięciu jednego pliku Chrome wisi… dodatkowo nie jest w pełni przetłumaczony 😛 nic, czekać tylko na wersję finalną…

 • Abuzabi

  Chroma nie będzie na niższe wersje Androida niż 4.0, już na początku o tym wspominało Google.

 • lukaszgaara

  A jak będzie z pełną wersją, też będzie tylko dla androida 4.0 czy jednak wcześniejsze wersje też się doczekają?
  I czy wiadomo kiedy ma wyjść?

  • Dizip

   Raczej wątpię. Nie po to robili nowy system, żeby musieć teraz podporządkowywać się starszym.
   Widocznie Chrome korzysta z API i innych możliwości dostępnych tylko w ICS.

   /do moderatora: Wasz system przepisywania captcha jest jakiś ułomny, ponieważ przy pierwszym przepisaniu kodu ZAWSZE pokazuje się komunikat, że nie wpisało się kodu. Dopiero za drugim razem zaskoczy.

 • hideban

  Nie ma żadnej modyfikacji czy coś żeby działało na 2.3 ?

  • mibo6666

   Nie i nie bedyie poniewa Google Chrome for Android koryzsta y API ICSa ktorego nie obsluguja w pelni popryednie generacje szstemu.

   • Makaan

    Nprwde trdn ce zrozmiec 😀

 • funky666

  Szkoda, że nie ma na Androida 2.3, bo na 4.0 wygrywa moim zdaniem np. z Operą Mobile…x