ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Instagram pobrany 5 mln razy w 5 dni

Autor: Cezary Zapała Kategoria: Aplikacje

Co jakiś czas wspominamy o kolejnych rekordach pobrań w Google Play (czy wcześniej w Android Market). Kolejną aplikacją, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników jest już wielokrotnie opisywany na łamach android.com.pl – Instagram.

Magia aplikacji dostępnej wyłącznie na system z nadgryzionym jabłuszkiem w logu i udostępnienie jej użytkownikom Androida wraz z dość intensywną kampanią reklamową w mediach oraz szumu, jaki się wywiązał po jej sprzedaży dla Facebook-a za niebagatelną kwotę miliarda dolarów (o której więcej piszemy >tu<) spowodowały, że wielu użytkowników skusiło się na jej przetestowanie. Instagram w ciągu pierwszych 24 godzin od opublikowania w Google Play został pobrany milion razy, zaś w ciągu pierwszych pięciu dni – 5 milionów razy! Krzywa pobrań zaś nie ulega zmniejszeniu i każdego dnia aplikacja znajduje kolejne osoby chcące się zapoznać z oferowaną przez nią funkcjonalnością.

Dla porównania wersja przeznaczona na iOS podobny wynik osiągnęła dopiero po siedmiu miesiącach obecności w App Store, jednak w tym wypadku program był nieznany i dopiero przebijał się do świadomości użytkowników.

źródło: androidcommunity.com

Sprawdź najnowsze wpisy