Instagram pobrany 5 mln razy w 5 dni

Aplikacje

Co jakiś czas wspominamy o kolejnych rekordach pobrań w Google Play (czy wcześniej w Android Market). Kolejną aplikacją, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników jest już wielokrotnie opisywany na łamach android.com.pl – Instagram.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Magia aplikacji dostępnej wyłącznie na system z nadgryzionym jabłuszkiem w logu i udostępnienie jej użytkownikom Androida wraz z dość intensywną kampanią reklamową w mediach oraz szumu, jaki się wywiązał po jej sprzedaży dla Facebook-a za niebagatelną kwotę miliarda dolarów (o której więcej piszemy >tu<) spowodowały, że wielu użytkowników skusiło się na jej przetestowanie. Instagram w ciągu pierwszych 24 godzin od opublikowania w Google Play został pobrany milion razy, zaś w ciągu pierwszych pięciu dni – 5 milionów razy! Krzywa pobrań zaś nie ulega zmniejszeniu i każdego dnia aplikacja znajduje kolejne osoby chcące się zapoznać z oferowaną przez nią funkcjonalnością.

Dla porównania wersja przeznaczona na iOS podobny wynik osiągnęła dopiero po siedmiu miesiącach obecności w App Store, jednak w tym wypadku program był nieznany i dopiero przebijał się do świadomości użytkowników.

źródło: androidcommunity.com


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x