Pojawiła się kolejna informacja na temat niebezpiecznej aplikacji w Google Play. Kaspersky Lab Polska opublikował przed chwilą wiadomość o tym fakcie, po zaalarmowaniu ich przez użytkownika.

Pan Kamil Kuśmierski (autor listu) stwierdził, że znalazł kolejną aplikację w Google Play ze złośliwym kodem. Program nazywa się „super kamerą szpiegowską+” i zamieszczony został przez programistę o nicku „banana”. Okazuje się, że zawiera on trojana o nazwie Plangton. Tworzy on skrót do autorskiej wyszukiwarki i zmienia w ustawieniach aplikacji 'Internet’ stronę domową na adres połączony z serwerem cyberprzestęcy. Po usunięciu programu nadal trzeba zmienić stronę startową, ponieważ zagrożenie jest ciągle obecne.

Na szczęście większość antywirusów (w tym Kaspersky i Avast) zauważa zagrożenie, ale jeżeli zainstalowaliście owy program nie zapomnijcie o zmianie strony domowej. Jak widzimy zawsze należy zachowywać czujność w doborze wybieranych aplikacji.

źródło: Kaspersky Lab

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.