Kolejna niebezpieczna aplikacja w Google Play

Cezary Zapała Aplikacje 2012-03-30

Pojawiła się kolejna informacja na temat niebezpiecznej aplikacji w Google Play. Kaspersky Lab Polska opublikował przed chwilą wiadomość o tym fakcie, po zaalarmowaniu ich przez użytkownika.

Pan Kamil Kuśmierski (autor listu) stwierdził, że znalazł kolejną aplikację w Google Play ze złośliwym kodem. Program nazywa się „super kamerą szpiegowską+” i zamieszczony został przez programistę o nicku „banana”. Okazuje się, że zawiera on trojana o nazwie Plangton. Tworzy on skrót do autorskiej wyszukiwarki i zmienia w ustawieniach aplikacji ‚Internet’ stronę domową na adres połączony z serwerem cyberprzestęcy. Po usunięciu programu nadal trzeba zmienić stronę startową, ponieważ zagrożenie jest ciągle obecne.

Na szczęście większość antywirusów (w tym Kaspersky i Avast) zauważa zagrożenie, ale jeżeli zainstalowaliście owy program nie zapomnijcie o zmianie strony domowej. Jak widzimy zawsze należy zachowywać czujność w doborze wybieranych aplikacji.

źródło: Kaspersky Lab


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x