Rovio opublikowało ostatnio dwie ciekawe informacje. Pierwsza z nich dotyczy Angry Birds Space, zaś druga związana jest z pewnym przejęciem.

Tylko trzy dni wystarczyły, aby kolejna odsłona Angry Birds została pobrana przez graczy z całego świata aż 10 milionów razy! Dla porównania poprzednia część gry – Angry Birds Rio potrzebowała aż dziesięciu dni na przekroczenie tak okrągłej liczby pobrań. Rovio ponadto stawia sobie za cel, że do końca tego roku każda gra z serii zostanie pobrana minimum 2 mld razy (dla porównania w ubiegłym roku Electronic Arts świętowało 150 mln sprzedanych kopii The Sims).

Ponadto studio wybrało się na większe zakupy, których efektem jest kupno od firmy Futuremark (producenta 3D Mark i PC Mark) ich studia Futuremark Game Studio, które wyprodukowało takie gry jak Shattered Horizon, Hungribles i Unstoppable Grog. Mikael Hed, CEO Rovio Entertainment stwierdził, że

„Futuremark Games Studio to niezwykle utalentowany i doświadczony zespół, który będzie doskonałym dodatkiem do Rovio”.

Ciekawe czy nowy nabytek wprowadzi coś zaskakującego do kolejnej części gry.

Źródło: thenextweb.com, komputerswiat.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.