ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do kupowania biletów

Często podróżujesz? Te aplikacje do kupowania biletów pozwolą oszczędzać czas w podróży

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Podróżować można z wielu przyczyn. Bardzo często wiąże się to ze zwykłymi kwestiami prywatnymi jak odwiedziny rodziny. W pozostałych sytuacjach to aspekty biznesowe, które zobowiązują Cię do odwiedzania poszczególnych miejsc. Jednak nie o tym teraz… Jak sprawić, by podróżować bez czekania w kolejkach za biletami? W obecnych czasach to bardzo proste – wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, gdzie wybierzesz i opłacisz bilet i nie tylko. Wybór jest całkiem szeroki. Bardzo często potrzebujesz szybko dostać miejsce w pociągu, ponieważ decyzja o konieczności podróży przychodzi znienacka. Wtedy aplikacje do kupowania biletów są prawdziwym wybawieniem. Pamiętaj, aby założyć, zainstalować i wypełnić wszystko wcześniej. Wtedy aplikacja będzie do użytku od razu bez zbędnych formalności, które mogą Cię jedynie opóźnić i zirytować. 

SkyCash – wiele usług w jednym miejscu

To jedno z najbardziej znanych rozwiązań, w którym oczywiście kupisz bilet na pociąg i nie tylko. W tej jednej aplikacji mieści się wiele różnych usług. Co znajdziesz tam jeszcze poza samymi biletami na pociąg? Bez problemu opłacisz tutaj także swoje ubezpieczenie, przejazd tramwajem, seans w kinie, autostradę oraz doładowania telefonu. Aplikacja swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim “szerokości” swoich usług. W jednym miejscu załatwisz wszystkie sprawy, a co za tym idzie, oszczędzisz trochę pamięci, instalując jedną aplikację zamiast osobnych do każdej usługi. 

Zobacz także: Bilet komunikacji miejskiej kupisz w Mapach Google i to w Polsce – nadchodzą duże zmiany

Pobierz SkyCash z Google Play. 

Mobilet – aplikacja do kupowania biletów na przejazd

Rozwiązanie skupia się głównie na biletach typowo przejazdowych. W tym miejscu opłacisz swój przejazd pociągiem oraz tramwajem. Dodatkowo załatwisz sprawy związane z płatnymi parkingami. Czasami bieganie za parkomatami potrafi kosztować nie tylko pieniądze, ale także Twój cenny czas. Parkujesz, wyciągasz telefon, opłacasz miejsce parkingowe i lecisz załatwiać swoje sprawy. Aplikacja ma bardzo prosty interfejs, dlatego od samego początku będziesz w stanie poruszać się sprawnie i dokonywać opłat swoich podróży. 

Pobierz Mobilet z Google Play. 

Polregio – kupisz bilet na pociąg bez potrzeby wchodzenia na stronę PKP

Aplikacja pozwoli kupić bilet na przejazdy kolejami regionalnymi. Jeśli podróżujesz pociągami, na pewno znasz dobrze stronę przewozów regionalnych. Zakupu biletów można dokonać również tam. Dlaczego warto zdecydować się na aplikację? Na telefonie zazwyczaj zdecydowanie wygodniej jest korzystać z aplikacji aniżeli stron internetowych. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, a owy komfort można docenić przede wszystkim w momencie, kiedy się śpieszysz. 

Zobacz także: Bilety na autobusy i pociągi w mObywatelu – aplikacja ma nową funkcję

Pobierz Polregio z Google Play. 

Koleo – podróżować z różnymi przewoźnikami i jedną aplikacją do kupowania biletów  

To rozwiązanie pozwala kupować bilety nie tylko u jednego przewoźnika. To idealna propozycja dla osób, które podróżują na różne sposoby. Dzięki temu wystarczy Ci Koleo, aby przykładowo kupić bilet podczas podróży za pośrednictwem przewozów regionalnych, ale także pośpiesznych połączeń. Sama aplikacja ma bardzo nowoczesną i prostą budowę. Nie będziesz mieć problemu z zakupem biletu na przejazdy kolejowe oraz autobusem. 

Pobierz Koleo z Google Play. 

Aplikacje bankowe – warto sprawdzić inne usługi

W swojej aplikacji bankowej bardzo często nawet sam nie wiesz, co masz. Już od długiego czasu możesz skorzystać z usług niefinansowych. Poza robieniem przelewów, zakładaniem lokat możesz kupić także bilet na tramwaj oraz do kina. Dlatego warto poświęcić chwilę czasu i zbadać, co dokładnie znajdziesz w swojej aplikacji bankowej. Możliwe, że w ten sposób będziesz mógł odinstalować kilka innych, ponieważ okaże się, że to samo możesz zrobić dzięki funkcjonalności swojego banku. 

Zobacz także: Kupuj bilety do kina bezpośrednio w aplikacji Banku Millennium

Podróż w wielu przypadkach jest starannie planowana. Gdzie i kiedy się będzie, jak się dojedzie oraz czym. Bilety na dojazdy oraz odjazdy również powinny być kupione wcześniej. Jednak, kto kiedykolwiek podróżował, ten wie, że nie zawsze wszytko można zaplanować i czasami istnieją nagłe i spontaniczne sytuacje. Szybki zakup biletu w drodze na dworzec? Żaden problem. Jest to możliwe. Wystarczy zdecydować się na jedną z powyższych propozycji. Aplikacje do kupowania biletów pomogą na szybko dostać miejsce w pociągu! 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Igor Ovsyannykov z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy