Współautor znanego i cenionego programu Instagram opublikował kolejną informację na temat jego premiery w Google Play.

Kevin Systrom stwierdził, że Instagram zostanie udostępniony „już za chwilę”. Aktualnie trwają testy wersji beta (ograniczone do wąskiej grupy osób) jednak uczestnicy konferencji SXSW w Teksasie mogli przejrzeć możliwości aplikacji. Systrom stwierdził również, że wersja na Androida jest znacznie bardziej udana od edycji przeznaczonej na urządzenia firmy Apple.

Dla niewtajemniczonych osób – program jest zaklasyfikowany, jako „aplikacja społecznościowa” i pozwala na dzielenie się z naszymi znajomymi wykonanymi przez nas zdjęciami. Prostota i (wydawałoby się) banalne możliwości pozwoliły na odniesienie ogromnego sukcesu. Na platformę iOS program został zainstalowany 27 milionów razy (stan na koniec 2011 roku).

Ciekawe czy również w Google Play aplikacja będzie tak chętnie pobierana.

źródło: mashable.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.