VLC to jeden z najchętniej pobieranych odtwarzaczy wideo na PC. Użytkownicy korzystający z niego za pewne znają jego podstawowy atut, czyli wbudowaną bazę kodeków, dzięki którym nie musimy dodatkowo instalować codeck packów, a mamy pewność, że każdy film zostanie odtworzony.

Osoby, które marzyły o takim rozwiązaniu na Androida wreszcie się doczekały. Co prawda nie jest to wersja oficjalna (ponieważ pracę nad nią szły w trybie ekstra wolnym), ale deweloperzy z XDA Developers postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć program na bazie udostępnionego kodu.

Aplikacja obsługuje już niemal wszystkie formaty wideo, a prace nad dodaniem kolejnych trwają. Oprócz tego dostępne są dwie ciekawe funkcje, tj. akceleracja sprzętowa i współpraca z zestawem słuchawkowym. Niestety jest to ciągle wersja beta, dlatego mogą się zdarzać problemy podczas użytkowania jej. Ponadto program obsługuje tylko telefony z procesorami: Snapdragon S1/S2/S3, Tegra 2, Hummingbird, OMAP oraz Exynos (dlatego zanim pobierzecie aplikację upewnijcie się, jaki procesor posiada Wasz smartfon, ponieważ dostępne są trzy różne wersje VLC).

Aplikację można pobrać tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1517415

źrodło: slashgear.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.