ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Beats Audio przeportowane do urządzeń innych producentów!

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Aplikacje

Jak wiadomo nie od dzisiaj, firma HTC wprowadziła do swoich urządzeń technologię Beats Audio. Polega ona na zastosowaniu odpowiedniego korektora graficznego, który w połączeniu z dedykowanymi słuchakami Beats by Dr Dre mają dawać dużo lepsze odczucia z odtwarzanego dźwięku. Oczywiście wyznacznik ten jest zależny od człowieka oraz tego, jakiej muzyki słucha. Nie ulega jednak wątpliwości, że słuchawki przenoszące szersze pasmo, mające lepsze odwzorowanie oraz izolację od otoczenia ucieszą bardziej niż przeciętne. Zwłaszcza, jeśli sygnał na wejściu również będzie wysokiej jakości i będzie zawierał możliwie najmniejszą ilość szumów. HTC postanowiło udostępnić API oprogramowania Beats dla innych producentów. Użytkownik XDA o Nicku RockoDev bardzo szybko wykorzystał ten fakt i posunął się zdecydowanie dalej niż moglibyśmy oczekiwać przez bardzo długi czas – wydzielił pliki oprogramowania Beats do pliku .zip, kompatybilnego z wszystkimi Androidowymi smartfonami.

Poniżej znajduje się filmik przedstawiający jak wgrać oprogramowanie do swojego urządzenia. Adres wątku, w którym można znaleźć owy plik dostępny jest w podpisie wideo (warto zauważyć że dla produktów Samsunga jest oddzielna paczka):

Zdania użytkowników są podzielone – jedni odczuwają ogromną różnicę, inni nie widzą żadnej. Zmiany, jakie najczęściej są wymieniane to: głębszy bas, nieco czystszy oraz głośniejszy dźwięk. Warto mieć na uwadze, że często zestawy słuchawkowe dołączone do telefonu są słabej jakości i różnice można poczuć dopiero podłączając słuchawki wyższej klasy.

Zainteresowanych zapraszam do wypróbowania tego rozwiązania i podzielenia się opiniami w komentarzach. Jutro do południa przetestuję osobiście to rozwiązanie i przedstawię tu swoje odczucia.

Źródło:
Android Central
XDA

Sprawdź najnowsze wpisy