Android
Większość osób doskonale wie, jak silna jest pozycja Opery na rynku przeglądarek mobilnych. Okazuje się, że najwyraźniej nadszedł okres, gdy dominującą przeglądarką będzie aplikacja oferowana przez system Android.

Użytkownicy Androida mają bardzo duży wybór alternatywnych przeglądarek internetowych, które różnią się zarówno szybkością działania, jak i możliwościami. Większość użytkowników uważa, że standardowa wersja przeglądarki, jaką oferuje Android, jest w zupełności wystarczająca.
statCounter-przegladarki-global
Serwis statCounter opublikował najnowsze dane, które są związane z popularnością przeglądarek mobilnych. Wynika z nich, że w lutym Androidowa przeglądarka była wykorzystywana przez 22.67% wszystkich użytkowników. Opera z kolei może pochwalić się wynikiem na poziomie 21.7% użytkowników, jednak coraz bardziej zbliża się do niej przeglądarka z iPhone’a (21.06%).
statCounter-przegladarki-polska
Jak pod tym względem wypada Polska? Zdecydowanie dominuje Opera, która pomimo potężnych spadków nadal ma 50.15% udziałów na rynku przeglądarek. Wygląda jednak na to, że kosztem Opery zyskuje przeglądarka z systemu Android (29.35%). Jeżeli obecny trend utrzymałby się, to w ciągu najbliższych miesięcy możemy mieć zmianę na pozycji lidera rankingu mobilnych przeglądarek w Polsce.

źródło: statCounter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula