ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pięć nowych tytułów w Tegra Zone

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Aplikacje
sonic-episode-2

Targi MWC to nie tylko prezentacja nowych modeli mobilnego sprzętu – wczoraj Nvidia ogłosiła pięć kolejnych gier, które już wkrótce pojawią się w Tegra Zone. Wszystkie dostępne będą dla urządzeń z procesorem Nvidia Tegra 3.

Gry na tabletach i smartfonach coraz bardziej zaczynają przypominać te znane z dużych platform. Świeżo zapowiedziane tytuły tylko to potwierdzają – dzięki wieloletniej współpracy Nvidii z twórcami gier, jakość rozgrywki na urządzeniach mobilnych nie będzie znacznie znacznie odbiegać od tej z pecetów i konsol. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie specyfikacja sprzętowa Tegry 3 – cztery rdzenie procesora w połączeniu z 12-rdzeniowym GPU dają ogromne możliwości.

Sonic The Hedgehog 4: Episode II
Słynny niebieski jeż powraca! Tym razem na ekranach przenośnych urządzeń będziemy mieli okazję zobaczyć go w rozgrywce przypominającej oryginalne gry z konsoli Sega Genesis. Jak zapowiada Nvidia, praktycznie wszystkie elementy znane z pierwowzoru zostaną przeniesione do wersji mobilnej – włącznie z niesamowicie szybką akcją, zbieraniem pierścieni i oczywiście walką z doktorem Eggmanem pod koniec każdego etapu. Graficznie produkcja prezentować się ma znacznie lepiej – zmiany obejmują m.in. podniesienie rozdzielczości do 720p, animację wody w czasie rzeczywistym i dynamiczne tła. Zresztą sami rzućcie okiem na gameplay, tego nie oddadzą żadne słowa.

Eden to GREEEEN THD
Jeżeli należysz do zwolenników Greenpeace’u, Eden to Greeeen to produkcja dla ciebie. Ta strategia, łącząca w sobie elementy tower offense i gier logicznych, traktuje o ataku maszyn z kosmosu, pragnących pożreć naturalne zasoby naszej planety. Rozgrywka polegać będzie na obronie przed wrogiem przy pomocy… roślinek. Być może brzmi to trochę infantylnie, jednak z pewnością taka nie jest napędzająca produkcję technologia Unreal Engine. Daje ona twórcom ogromne możliwości graficzne – w grze znajdą się m.in. tekstury wysokiej jakości i skalowanie dla czterordzeniowych procesorów. Tytuł reprezentuje model freemium – sama aplikacja dostępna będzie za darmo, jednak pewne elementy będą płatne.

Hamilton’s Great Adventure THD
Hamilton’s Great Adventure to znana z pecetów i PlayStation 3 zręcznościówka z elementami logicznymi. Gracz, kierujący poszukiwaczem przygód Ernestem Hamiltonem i jego przyjacielem, ptakiem Sashą, przebędzie wiele urozmaiconych poziomów. Produkcja prezentuje się przepięknie – duże wrażenie robi barwna oprawa wizualna. Co więcej, autorski silnik graficzny oparty na DirectX 11 twórcy zoptymalizowali pod kątem czterordzeniowej architektury Tegry 3, dzięki czemu gra nie straci na swoim wyglądzie.

Golden Arrow THD
Golden Arrow to dynamiczny hack’n’slash, w którym zadaniem gracza będzie walka z przeciwnikami w celu ulepszenia swojego sprzętu i poznawania nowych ataków. Fantastycznie zapowiada się oprawa graficzna produkcji, głównie dzięki teksturom wysokiej rozdzielczości, oświetleniu HDR i realistycznie odwzorowanym cieniom. Co ciekawe, dostępna będzie możliwość gry co-op przez Internet.

https://www.youtube.com/watch?v=uhLIyX7iYlQDark Kingdom THD
Action RPG na ekranach przenośnych urządzeń – z rozbudowaną fabułą, systemem ulepszania uzbrojenia i walką w czasie rzeczywistym. Dark Kingdom zapowiada się bardzo ciekawie również dzięki dynamicznemu oświetleniu, modelom w wysokiej rozdzielczości, oraz fizyce rag-doll.

źródło: androidandme.com, blogs.nvidia.com

Sprawdź najnowsze wpisy