ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyszukiwanie głosowe vs. Siri w walce Motoroli

Autor: Cezary Zapała Kategoria: Aplikacje

Motorola zdecydowała się udowodnić wyższość funkcji „Wyszukiwanie głosowe” (która dostępna jest w telefonach z systemem Android od sierpnia 2010) nad mocno reklamowaną aplikacją Siri dla iPhone’a (która zadebiutowała jesienią ubiegłego roku). Pojedynek został przeprowadzony za pomocą trzech smartfonów – Motoroli Atrix 2, Photon 4G i Electrify. Testy zostały nagrane i możecie je obejrzeć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=FBYMDs_RFeI
https://www.youtube.com/watch?v=bihgxpAQyXU
https://www.youtube.com/watch?v=Y6QySOKzFQk

Oczywiście nie możemy wykluczyć, że filmiki nie zostały odpowiednio zmontowane na korzyść Androida, ale raczej taki zabieg zostałby od razu zauważony. Sam przeprowadziłem z ciekawości krótki test tego narzędzia i po wypowiedzeniu frazy „listen to nickelback” w ciągu chwili otworzył się YouTube z piosenkami tego zespołu, zaś po wypowiedzeniu frazy „navigate to new york” uruchomiła się trasa dojazdu do Nowego Yorku w Nawigacji Google. Program miał problem jedynie, kiedy chciałem uzyskać trasę dojazdu do Warszawy, Lublin Plaza czy Kielc (czyli ogólnie rzecz biorąc polskich miast i obiektów).

Pojedynek przeprowadzony przez Motorolę jest też pewnego rodzaju odpowiedzią na wojny patentowe, które toczyło z Apple. Warto również wspomnieć, że działanie obu programów jest podobne – wymagają podłączenia do sieci, aby przesłać zapytania do chmury, która interpretuje je i wysyła odpowiedź. Różnicą pomiędzy aplikacjami jest to, że Siri potrafi interpretować język naturalny, zaś program Google wymaga wypowiadania odpowiednich komend.

źródło: slashgear.com

Sprawdź najnowsze wpisy