ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Smartwatch

Aplikacje na smartwatcha z Google Wear OS – najciekawsze propozycje

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Smartwatche przez cały czas rosną w siłę i skrupulatnie obierają rynek tradycyjnym zegarkom. W przypadku wielu osób posiadanie inteligentnego zegarka sprowadza się jedynie do sprawdzania godziny. Jednak mimo to wielu użytkowników wykorzystuje aplikacje na smartwatcha, doszukując się w tym możliwości na poprawę swojej produktywności oraz poprawy organizacji. Jedno jest pewne. Inteligentne zegarki rosną w siłę. Dlatego warto zainteresować się technologią ubieralną już dziś. 

Aplikacje na smartwatcha to bardzo personalny wybór

To jakie aplikacje znajdą się na Twoim smartwatchu w dużej mierze zależą od tego, gdzie pracujesz, czym zajmujesz się w życiu oraz nawet, czy uprawiasz sport. Dla jednych kluczowymi elementami będzie przede wszystkim możliwość dzwonienia oraz obsługa kalendarza i maila. Inni nie będą myśleć o organizacji swojego życia prywatnego i zawodowego, a raczej skupią się na sportowej stronie urządzenia – aplikacje przypominające o piciu wody oraz mierzące dystans.   

Google Pay – aplikacja na smartwatcha, która powoli chodzić bez portfela

Obecnie ciężko jest wyobrazić sobie życie bez płatności zbliżeniowych. Są one akceptowane w wielu miejscach, nawet w małych osiedlowych sklepach. Dzięki Google Pay na Twoim smartwatchu nie będziesz musiał mieć zawsze portfela przy sobie. Wystarczy, że podepniesz pod aplikację swoją kartę. Większość banków wspiera płatności narzędziem od Google’a, a wielowarstwowe zabezpieczenia sprawiają, że możesz być spokojny o Twoje dane. Aplikacja do płatności wykorzystuje zaszyfrowany numer zamiast faktycznego, co przekłada się na większe bezpieczeństwo.

Pobierz Google Pay ze Sklepu Play.

Zobacz także: Transakcje kryptowalutami jeszcze bardziej dostępne – Google Pay i Samsung Pay mają je obsłużyć

Google Fit zorganizuje Twoje zdrowie

Jedna z lepszych aplikacji dla miłośników sportu. Rejestruje ona odległość, czas, liczbę kroków, spalonych kalorii czy nawet ukształtowanie terenu. W każdej chwili możesz sprawdzić informacje o treningach na rowerze, spacerach czy biegach. Narzędzie pozwala ustawić cele na najbliższe dni i tygodnie, co pozytywnie wpływa na motywację do treningów. Wirtualny trener przyda się natomiast w trakcie ćwiczeń. Dużą zaletą Google Fit jest także możliwość podpięcia innych aplikacji związanych ze sportem jak Strava czy Nike+, dzięki czemu wygodnie przeanalizujesz wszystkie dane w jednym miejscu.

Pobierz Google Fit ze Sklepu Play.

Znajdź swój telefon z Find My Phone

Chyba każdemu zdarzyło się odłożyć gdzieś telefon i po chwili zapomnieć gdzie dokładnie. Problem pojawia się wtedy, gdy dźwięki są wyciszone i nie da się zlokalizować urządzenia wykonując połączenie. W takich sytuacjach pomocna okaże się apka Find My Phone. Za pomocą jednego kliknięcia włączysz alarm czy latarkę, aby łatwiej było odnaleźć urządzenie. Narzędzie pomaga pozostać w zasięgu telefonu – zegarek wibruje, kiedy się oddalamy od smartfona. Rozwiązanie ma jednak także swoje ograniczenia. Sprzęty powiązane są za pomocą Bluetooth, dlatego zasięg nie jest zbyt duży.

Pobierz Find My Phone ze Sklepu Play.

Sleep as Android, czyli znacznie więcej niż budzik

Spanie w zegarku nie ma zwykle zbyt wiele sensu. No, chyba że mowa o smartwatchu. Dzięki właściwej aplikacji pomoże Ci on zadbać o jakość Twojego snu. W połączeniu z telefonem dostaniesz dokładniejsze informacje – smartfon będzie analizował poziom hałasu, a zegarek ruchy w trakcie snu. W ten sposób zyskasz szczegółowe informacje o jakości wypoczynku i będziesz wiedzieć, jak jeszcze można coś polepszyć.

Pobierz Sleep as Android ze Sklepu Play.

Zobacz także: Aplikacje do monitorowania snu, które pozwolą Ci spać spokojnie

Shazam pozwoli poznawać muzykę dookoła Ciebie

Bardzo często siedzisz w kawiarni, jedziesz samochodem, słuchając radia i wtedy, słyszysz piosenkę. Momentalnie zaczynasz się nią interesować i masz ochotę poznać jej tytuł i wykonawcę, ale jak?! Pomoże Ci w tym aplikacja Shazam. To właśnie dzięki niej możesz rozpoznawać muzykę, która jest dookoła Ciebie. W ten sposób nie będziesz mieć wyrzutów sumienia, że przeszła Ci obok nosa tak dobra nuta. Odpowiednie aplikacje na smartwatcha sprawiają, że życie staje się łatwiejsze.

Pobierz Shazam ze Sklepu Play.

Oczywiście powyższe aplikacje to zaledwie kropla w morzu. Jest dużo więcej innych ciekawych rozwiązań, które możesz zainstalować na swoim smartwatchu w zależności, które funkcje interesują Cię najbardziej. Dlatego warto przemyśleć, w jakim celu kupujesz ten inteligentny zegarek. Czy jest to jedynie urządzenie, na którym sprawdzisz godzinę, czy jednak jest to powód biznesowy? A może po prostu chcesz mieć mobilne studio fitnessu zawsze przy sobie? Aplikacje na smartwatcha pomogą Ci z tym, z czym będziesz chciał. 

Źródło obrazka wyróżniającego – Obraz Pexels z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy