Przez cały czas przeglądasz strony internetowe oraz pobierasz i odinstalowujesz z poszczególnych aplikacji. W trakcie odwiedzania witryn internetowych w każdej chwili widzisz różnego rodzaju elementy graficzne oraz marketingowe pop-upy. To wszystko pozostawia ślad w pamięci Twojego urządzenia. Jeśli chcesz szybciej pozbywać się śmieci, wtedy warto pomyśleć o pewnym rozwiązaniu tego problemu. Aplikacje do czyszczenia telefonu, pozwolą bardzo szybko rozprawić się z niechcianymi pozostałościami po reklamach i aplikacjach.

Czy na pewno musisz instalować aplikacje do czyszczenia telefonu? 

Takie narzędzia bardzo Ciebie wyręczą, jednak musisz mieć na uwadze, że nie zawsze są w stanie dotrzeć w każde miejsce. Dlatego poza instalowaniem aplikacji, warto wiedzieć dodatkowo o tym, gdzie należy szukać śmieci w Twoim telefonie, aby je kasować i sprawdzać w ten sposób działanie cleanerów. Jednak zanim zdecydujesz się na instalację aplikacji, poświęć chwilę na zapoznanie się ze swoim urządzeniem dokładniej. Musisz upewnić się, czy Twój smartfon posiada już wbudowaną aplikację do czyszczenia telefonu. Wtedy instalacja dodatkowego narzędzia będzie marnowaniem pamięci urządzenia. Gdzie powinieneś szukać? Zazwyczaj możesz znaleźć taką funkcję w swoim urządzeniu w ustawieniach lub wśród takich opcji jak latarka i obracanie ekranu.

CCleaner

CCleaner pozwala na czyszczenie pamięci podręcznej, pustych folderów, historii połączeń czy przeglądania, zawartości schowka i wiele innych. Aplikacja pomaga również w odzyskiwaniu wolnego miejsca na dysku. Sugeruje ona, z których plików i aplikacji już nie korzystasz i pozwala na ich szybkie usunięcie. Narzędzie pozwala także na analizę zużycia danych oraz wyczerpywania baterii, a także monitorowanie systemu w postaci procesora, pamięci RAM i wewnętrznej oraz temperaturę baterii. Rozwiązanie jest proste i intuicyjne w obsłudze. Dostępna jest także wersja premium, która oferuje dodatkowo np. blokowanie reklam.

Pobierz CCleaner z Google Play.

AVG Cleaner i Avast Cleaner

Popularni producenci antywirusów również przygotowali swoje propozycje cleanerów. Narzędzie AVG pomoże Ci w zwalnianie miejsca na telefonie przez usuwanie niepotrzebnych plików czy aplikacji. Znajdziesz tu także opcje pozwalające zwiększyć wydajność i żywotność baterii. AVG Cleaner dostarcza także informacji o systemie, pozwala na hibernowanie aplikacji oraz  zawiera wygodny menadżer plików. Avast Cleaner oferuje zbliżone opcje co narzędzie AVG. Znajdziesz tu automatyczne czyszczenie, porady dotyczące czyszczenia, zaawansowane opcje optymalizacji zdjęć czy możliwość ignorowania niektórych elementów.

Pobierz AVG Cleaner z Google Play.

Pobierz Avast Cleaner z Google Play.

Super Clean

Super Clean to połączenie cleanera z antywirusem. Za jego pomocą wyczyścisz niechciane pliki, przyśpieszysz telefon czy zarządzisz swoimi aplikacjami przy pomocy menadżera aplikacji. Znajdziesz tu także Game Booster, który zwiększa wydajność czy chłodzenie procesora. Dołączony antywirus wspomoże dodatkowo ochronę przed wirusami czy innymi zagrożeniami.

Pobierz Super Clean z Google Play.

One Booster

Kolejna aplikacja, która wspomoże Cię w porządkach na Twoim telefonie. Junk Cleaner zwolni miejsce na Twoim dysku. Bezpłatny antywirus wsporze ochronę Twojego telefonu przed wirusami i innymi niebezpieczeństwami. Opcja One Tap Boost przyśpieszy działanie urządzenia za pomocą jednego kliknięcia. Znajdziesz tu również oszczędzanie baterii czy chłodzenie procesora. Prosty, czytelny interfejs ułatwia natomiast obsługę.

Pobierz One Booster z Google Play.

Aplikacje do czyszczenia telefonu pozwalają zachować porządek w pamięci Twojego urządzenia. Jednak ich skuteczność nie jest na pewno tak wysoka jak tego  oczekujesz. Stąd warto wiedzieć, gdzie możesz znaleźć śmieci na swoim urządzeniu. 

Aplikacje do czyszczenia telefonu są bardzo przydatnymi rozwiązaniami, ale bardzo często możesz się na nich jednak zawieść. Wiele osób myśli, że zrobią one całą robotę za nich. Jednak w rzeczywistości wygląda to inaczej. Cleanery nie wyczyszczą wszystkiego za Ciebie. Dlatego warto we własnym zakresie doczytać i sprawdzić, jakie miejsca należy odwiedzać samodzielnie i dbać o to, by były zawsze wyczyszczone. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.