Opera-Mobile-12
Ostatnio miała miejsce premiera Chrome w wersji dla Androida, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród użytkowników. Reszcie producentów nie pozostało nic innego, jak walczyć o uwagę użytkowników. Opera Software zaprezentowała nową wersję swojej mobilnej przeglądarki.

Opera Mobile 12 to kolejne wydanie, które wprowadza istotnych szereg usprawnień. Nie zabrakło jednak i nowości. Ostatnia wersja tej norweskiej przeglądarki wspiera obsługę WebGL, co z całą pewnością przyczyni się do poprawy szybkości działania aplikacji. Od teraz możliwe jest także dodanie ponad 9 stron w ramach funkcji szybkiego wybierania.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Opera Software jest znana z tego, że bardzo poważnie traktuje kwestie standardów sieciowych, stawiając także na nowoczesne rozwiązania. W tym wydaniu dodano obsługę wielu elementów HTML5. Pojawiło się również wsparcie dla technologii Android Beam. Użytkownicy Androida 4.0.3 mogą bez większych problemów korzystać z Flasha.

Wśród usprawnień, jakie zagościły w tym wydaniu mobilnej Opery warto wymienić poprawioną obsługę klawiatury i przewijanie stron na urządzeniach z wysoką rozdzielczością ekranu (np. w Galaxy Nexusie). Szybkość działania w przypadku szyfrowanych połączeń również powinna być znacznie lepsza.

źródło: Opera Software
Paweł Cebula