Opera Mobile 12 już w Android Markecie!

1 minuta czytania
Komentarze

Opera-Mobile-12
Ostatnio miała miejsce premiera Chrome w wersji dla Androida, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród użytkowników. Reszcie producentów nie pozostało nic innego, jak walczyć o uwagę użytkowników. Opera Software zaprezentowała nową wersję swojej mobilnej przeglądarki.

Opera Mobile 12 to kolejne wydanie, które wprowadza istotnych szereg usprawnień. Nie zabrakło jednak i nowości. Ostatnia wersja tej norweskiej przeglądarki wspiera obsługę WebGL, co z całą pewnością przyczyni się do poprawy szybkości działania aplikacji. Od teraz możliwe jest także dodanie ponad 9 stron w ramach funkcji szybkiego wybierania.

Opera Software jest znana z tego, że bardzo poważnie traktuje kwestie standardów sieciowych, stawiając także na nowoczesne rozwiązania. W tym wydaniu dodano obsługę wielu elementów HTML5. Pojawiło się również wsparcie dla technologii Android Beam. Użytkownicy Androida 4.0.3 mogą bez większych problemów korzystać z Flasha.

Wśród usprawnień, jakie zagościły w tym wydaniu mobilnej Opery warto wymienić poprawioną obsługę klawiatury i przewijanie stron na urządzeniach z wysoką rozdzielczością ekranu (np. w Galaxy Nexusie). Szybkość działania w przypadku szyfrowanych połączeń również powinna być znacznie lepsza.

źródło: Opera Software

Motyw