ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dropbox – co nowego?

Autor: Jarosław Biały Kategoria: Aplikacje

Wśród natłoku nowinek związanych z targami MWC natrafiłem na informację odnośnie aktualizacji aplikacji Dropbox. Należy ona do grona tych aplikacji, które ułatwiają znacznie życie osobom korzystającym z urządzeń mobilnych jako obiektów multimedialnych. Oczywiście nie jest to jej jedyne zastosowanie, a jej użytkowanie niesie ze sobą wiele możliwości. Podstawowe zadanie owej aplikacji sprowadza się otóż do przechowywania plików w „chmurze”. Dzięki temu z łatwością możemy synchronizować muzykę, filmy, zdjęcia oraz dokumenty między smartfonem, tabletem, komputerem oraz innymi urządzeniami. Wpływa to również pozytywnie na bezpieczeństwo, ponieważ nie stracimy danych poprzez np. zgubienie, bądź zniszczenie danego urządzenia.


Kiedy poznawałem Dropboxa już jakiś czas temu podchodziłem do niego sceptycznie. To co oferował wydawało mi się całkowicie zbędne – przecież jak dotąd świetnie sobie radziłem bez niego. Jednak po bliższym zapoznaniu się z możliwościami pracy w „chmurze”, zacząłem odczuwać jak wiele zalet niesie za sobą ta darmowa aplikacja. Od tego czasu nie zastanawiam się już czy dany utwór posiadam na tablecie, smartfonie czy komputerze. Po prostu wiem, że go posiadam.

Aktualizacja, która miała miejsce 24 lutego, niesie ze sobą kilka znacznych udogodnień. Nowością jest opcja automatycznego przesyłania zdjęć i plików wideo w tle przy pomocy Wi-Fi lub danych pakietowych. Na przechowywanie automatycznie przesłanych zdjęć otrzymujemy do 3 GB wolnego miejsca, a rozmiar przesyłanego pliku przestał mieć znaczenie. Zostały także zastosowane poprawki dotyczące użytkowania, które realnie wpłynęły na płynność i szybkość działania. Zmieniono również politykę zarządzania prywatnością, co ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Właśnie przy okazji aktualizacji stwierdziłem, że napiszę na łamach naszego portalu o tej świetnej aplikacji po raz kolejny. Nowa wersja wymaga nieco większych uprawnień, jeśli chodzi o zarządzanie naszymi kontami, jednak jest to związane wyżej wspomnianymi zmianami dotyczącymi bezpieczeństwa, dlatego nie powinniśmy się tym przejmować. Mając siebie samego za przykład polecam wszystkim mającym problemy z organizacją swoich plików do przetestowania Dropboxa i podzielenia się swoimi odczuciami. Opinie użytkowników korzystających z aplikacji od dawna mogą również być bardzo pomocne. Po spodem zamieszczam filmik prezentujący działanie oraz możliwości niebieskiego pudełka.


Źródło: Android Market

Sprawdź najnowsze wpisy