ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ściągaj aplikacje bezpośrednio na komputer – APK Downloader

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: AplikacjeJak donosi serwis androidandme.com, deweloperowi o Nicku redphx udało się znaleźć sposób na pobieranie aplikacji prosto ze strony Android Market. Aplikacja umożliwiająca takie działanie nazywa się APK Downloader i jest rozszerzeniem do znanej przeglądarki Google Chrome.

Aby skorzystać z APK Downloadera należy posiadać na swoim komputerze najnowszą wersję przeglądarki Chrome, wyłączyć powiadomienia o błędach SSL, wpisać ID urządzenia, adres email oraz hasło. Dane użytkownika są przechowywane na jego własnym komputerze i są używane tylko w momencie, kiedy dodatek do przeglądarki stara się pozyskać plik Cookie i ściągnąć plik w formacie .apk z Android Market, więc dodatek jest całkowicie bezpieczny. Po ukończeniu konfiguracji wystarczy znaleźć interesującą nas aplikację i znaleźć ikonę APK Downloader w pasku adresu, a  po kliknięciu na nią proces pobierania zostanie rozpoczęty. Poniższy filmik pokaże Wam, jak łatwe jest ściągnie programów z APK Downloaderem:

Być może rozszerzenie nie jest niczym spektakularnym i posiada niewiele ciekawych zastosowań, ale z pewnością jest przydatne osobom, które nie posiadają w domu sieci WiFi ani pakietu internetowego na ich telefonie. Dzięki APK Downloader te osoby mogą bez kosztów korzystać z zasobów Android Market.  
źródło: androidandme.com 

Sprawdź najnowsze wpisy