Dla rodziców zazwyczaj telefon jest największym wrogiem, podczas nauki dziecka. Oczywiście dzieci oraz dorośli spędzają bardzo dużo czasu w telefonie. W końcu przychodzi czas, kiedy każdy się nagle zatrzymuje i zdaje sobie sprawę, ile tak naprawdę czasu zostawił na konsumowaniu zbędnych dla jego głowy treści. Jednak zapominając na chwilę o negatywnym wpływie na koncentrację, można dostrzec pozytywne aspekty urządzenia. To właśnie tam możesz znaleźć informacje potrzebne do zrozumienia każdego tematu. Dodatkowo jest wiele aplikacji, które mogą stanowić ciekawe uzupełnienie treści prezentowanych podczas lekcji oraz w tych znanych z książek. Telefon a nauka? Czy to możliwe? Przy wyborze odpowiednich aplikacji – oczywiście!

Problemy z matematyką? Wykorzystaj Photomath

Photomath to bardzo dobre narzędzie, które wspomoże Cię w rozwiązywaniu trudniejszych przykładów. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie zadania lub wpiszesz je do aplikacji, a przeprowadzi Cię ona krok po kroku do prawidłowego rozwiązania. Co najważniejsze, nie potrzebujesz nawet połączenia z Internetem, aby korzystać z Photomath. Narzędzie obsługuje spory zakres materiału obejmujący arytmetykę, równania i nierówności liniowe, funkcję kwadratową, logarytmy, wielomiany, macierze, trygonometrię, granice, całki, pochodne czy statystykę. Aplikacja sugeruje zawsze kilka możliwych dróg dojścia do prawidłowego rozwiązania, dzięki czemu wybierzesz metodę najlepszą dla siebie.

Inną ciekawą aplikacją, która pozwoli Ci na pociągnięcie się z matematyki to Matematyka na 5! Dzięki temu uporządkujesz swoją wiedzę teoretyczną, której bardzo często brakuje uczniom podczas rozwiązywania zadań i to właśnie ona bardzo często jest przyczyną problemów ze zrozumieniem danego rozwiązania. 


Pobierz Photomath i Matematyka na 5! z Google Play.

Zobacz także: Photomath, Wolfram Alpha i inne, czyli najlepsze aplikacje matematyczne

Nauka języka obcego – teoretycznie i praktycznie

Aplikacji do nauki języków obcych jest całe mnóstwo. Wybór odpowiedniej zależy jedynie od Twoich potrzeb i upodobań. Wiele osób ma negatywne podejście do nauki języka z aplikacji. Jednak to właśnie mobilne rozwiązania pozwalają wykorzystać produktywnie telefon oraz chwilę Twojego wolnego czasu. W czasie 5 minut, zamiast przeglądania mediów społecznościowych możesz powtórzyć słownictwo lub zrobić kilka prostych zdań. W ten sposób możesz zadbać o regularność swoich ćwiczeń – przynajmniej w wymiarze 5 minut dziennie. Jeśli chcesz zacząć od nauki słownictwa, dobrym wyborem może okazać się WordBit. Aplikacja bazuje na częstotliwości zaglądania na ekran startowy telefonu. To właśnie tam będą pojawiać się nowe słówka. W ten sposób codziennie zapewnisz sobie całkiem sporą dawkę nowego słownictwa. Oczywiście jest jeszcze sporo innych aplikacji, które warto przetestować i wybrać tą, po którą sięgasz najczęściej. 

Masz już duży zasób słownictwa i znasz się na gramatyce? Nie potrzebujesz niczego powtórkowego, a zależy Ci raczej na praktycznym wykorzystaniu swojej wiedzy językowej? To jest zrozumiałe, że chcesz więcej praktyki. Dużo osób wybiera w takiej sytuacji TED. Ta aplikacja pozwala Ci uczyć się angielskiego poprzez słuchanie konferencji na różne tematy. 


Pobierz WordBit i TED z Google Play.

Zobacz także: Wartościowe aplikacje do nauki dzieci, które pomogą w ich rozwoju

Telefon może zabrać Cię w podróż po świecie sztuki

Nie od dziś wiadomo, że nowoczesna technologia ma wpływ na kulturę. Artyści bardzo często wykorzystują nowe możliwości, aby docierać do swoich odbiorców ze swoją sztuką. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najnowszych trendów w sztuce, ale także zdobywać wiedzę na jej temat, wtedy warto zainteresować się przede wszystkim aplikacjami takimi jak Google Sztuka i Kultura oraz DailyArt. Pierwsza z nich jest zdecydowania bardziej znaną propozycją. To właśnie ona zabierze Cię w podróż po wystawach muzealnych w różnych Państwach. W przypadku DailyArt każdego dnia na Twój telefon trafi powiadomienie o jednym klasycznym dziele wraz z krótkim opisem. Kolejną propozycją jest Studying painting. Tam również dowiesz się wiele na temat dzieł malarskich. 

Zobacz także: Technologia zastąpi nauczyciela, czyli najlepsze aplikacje do nauki

Telefon jest narzędziem, które może być wykorzystane zarówno negatywnie jak i pozytywnie. Wszystko zależy od tego, jakie podejście do nauki ma uczeń. Jeśli nie sprawia mu ona przyjemności, wówczas nie powinno liczyć się, że osoba wykorzysta telefon do produktywnej nauki. Jednak w przeciwnym wypadku może okazać się bardzo ciekawym poszerzeniem możliwości edukacyjnych. W ten sposób zrozumiesz to, co nie zawsze można przedstawić w książce. Nauka a telefon? Z odpowiednimi aplikacjami to jest możliwe.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Free-Photos z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.