Aplikacje VR są cały czas pretekstem do tego, aby uciekać w marzenia na temat przyszłości. Technologia jest przez cały czas rozwijana. Na jej możliwości przez cały czas patrzą przedstawiciele różnych branż. Przykładem może być, chociażby rynek mieszkaniowy. Wirtualne spacery po sklepach lub nowych mieszkaniach. To zdecydowanie lepsza opcja niż przeglądanie zdjęć, które jednak nie są w stanie oddać w pełni rzeczywistości. Dlatego warto zainteresować się już teraz aplikacjami VR, z których możesz korzystać dziś. Dla wielu osób przyszłością są hologramy. Jednak technologia VR poniekąd jest właśnie wstępem do takiej codzienności. 

Google Earth VR i Google Cardboard – zwiedzanie świata bez wychodzenia z domu 

Oczywiście firma Google nie mogłaby pozostać obojętna w stosunku do aplikacji VR. Obecnie firma posiada wiele rozwiązań, które mogłyby zostać wdrożone do technologii VR. Dzięki Google Earth VR jesteś w stanie zwiedzać świat bez wchodzenia z domu. Możesz zostać w swoim łóżku, a usługa pozwoli Ci znaleźć się tam, gdzie chcesz. Poza Google Earth VR w rodzinie aplikacji VR wyszukiwarkowego giganta znajdziesz jeszcze wiele innych ciekawych aplikacji takich jak Daydream oraz Blocks. 

Pobierz Cardboard z Google Play. 

VirtualSpeach – pozwoli Ci stać się mówcą 

To aplikacja przeznaczona właśnie dla osób, które nie radzą sobie z wystąpieniami publicznymi. Takie wydarzenia to dla Ciebie ogromny stres? Spokojnie. VirtualSpeach pozwoli Ci ćwiczyć przed publicznością. W ten sposób najlepiej oswoisz się z widownią oraz wyrobisz swój styl bycia na scenie. Jak to działa? Aplikacja posiada wiele różnych scenariuszy. Masz do wyboru między innymi prowadzenie spotkania handlowego, konferencji oraz wielu innych. Możesz powtarzać swoje wystąpienia i dążyć w ten sposób do bycia jeszcze lepszym. Taki trening na pewno pomoże Ci pokonać swoja nieśmiałość i wyrobić „gadane”. 

Pobierz VirtualSpeach z Google Play. 

Measure – dokonaj pomiarów telefonem

To kolejna propozycja od Google, która pozwoli Ci zrobić rzeczywiste wymiary bez wyciągania miary. Aplikacja Measure to bardzo dobry pomysł, który może zostać wykorzystany zarówno biznesowo – przykładowo przez salon meblowy – jak i przez zwykłego użytkownika. Nie zawsze miara jest pod ręką. Tutaj bardzo szybko dokonasz pomiarów wielu przedmiotów, które muszą znajdować się na płaskich powierzchniach. Jednostki pomiaru możesz bardzo łatwo zmieniać i dostosowywać do tych oczekiwanych przez Ciebie. 

Pobierz Measure z Google Play. 

GeoGebra 3D – w końcu wyobraźnia przestrzenna będzie dla wszystkich

Matematyczna aplikacja sprawi, że wszystkie graniastosłupy, ostrosłupy oraz inne figury przestrzenne będziesz mógł znacznie łatwiej sobie wyobrazić. GeoGebra 3D pozwoli Ci na wizualizacje na Twoim biurku, stole czy innej powierzchni płaskiej. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które byłoby efektywnym dodatkiem do nauki dla każdego młodego człowieka. 

Pobierz GeoGebra 3D w Google Play. 

CIEKAWOSTKA – Facebook Spaces – zamknięty projekt

Przyszłość w technologii VR widzi sam Facebook. Jego aplikacja Facebook Spaces jest kolejnym krokiem do przeniesienia rzeczywistości jeszcze bardziej do sieci. W tym celu Facebook zainwestował w gogle VR – Oculusy. Wielokrotnie podczas konferencji Mark Zuckemberg podkreślał, w jakim kierunku zmierza obecnie Facebook. Otóż najbardziej znana aplikacja społecznościowa chce dążyć do czasów, kiedy nie będziesz miał potrzebę wysyłać zdjęcia i filmy. Wystarczy, że spotkacie się w wirtualnej rzeczywistości. Wtedy sam wszystko pokażesz i zrelacjonujesz na żywo. Niestety aplikacja nie jest już dostępna, jednak Facebook zapewnia, że prowadzi intensywne prace nad zastępcą tego rozwiązania. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać nowej propozycji od giganta. 

Aplikacje VR przez cały czas wzbudzają ciekawość wśród użytkowników. Google Cardboard było rozwiązaniem, które przybliżyło świat VR użytkowników. To tekturowe gogle, które pozwalały zagłębić się do świata wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście nie można było oczekiwać po nich tak jakościowych wrażeń jak po Oculusie Rift. Aplikacji VR pojawia się coraz więcej i nic dziwnego, że świat idzie właśnie w tym kierunku. Temat wśród przeciętnych użytkowników smartfonów jest jeszcze bardzo nieznany, jednak warto zainteresować się tą kwestią, ponieważ niebawem stanie się codziennością – podobnie było przecież ze smartfonami.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Jan Vašek z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.