Większość aplikacji udostępnionych przez Google w Android Market cieszy się ogromną popularnością. Niestety program Dokumenty do tej pory nie zainteresował zbyt dużej rzeszy użytkowników, ponieważ pozwalał tylko na odczytywanie określonych rodzajów plików zamieszczonych w usłudze Dokumenty na naszym koncie, zaś ciągle brakowało mu (wydawałoby się podstawowej funkcji) edytora.

Wczorajsza aktualizacja jednak zmieniła to i w końcu każdy otrzymał dostęp do dość wygodnej możliwości tworzenia i edycji dokumentów. Jednak twórcy nie spoczęli tylko na zwykłym edytorze. Jak to już aktualnie w większości aplikacji bywa, jest to kopia wersji desktopowej, a co za tym idzie mamy możliwość tworzenia i edycji dokumentów w czasie rzeczywistym wraz ze współpracownikami, dla których udostępniliśmy dany plik. Pozostałymi zmianami w tej wersji jest obecność funkcji ‘pinch to zoom’, skupieniu obrazu na danych fragmentach dokumentu, zaś edytor posiada podstawowe opcje formatowania (w tym tworzenie list, zmiana kolorów czy pogrubianie).

To jak wygląda całość zmian w praktyce, możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

źrodło: Android Market

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.