ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sen

Aplikacje do monitorowania snu, które pozwolą Ci spać spokojnie

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Sen pozwala odpocząć. Jednak podczas tej czynności możesz dowiedzieć się także wiele na temat tego, w jaki sposób śpisz. Na początku badanie swojego snu zaczyna się od zwykłej ciekawości. Każdy chciałby zobaczyć, jak przebiega jego noc. Informacje mogą być wykorzystane bardzo korzystnie na rzecz Twojego zdrowia. Jak monitorować swój sen? To bardzo proste. Aplikacje do monitorowania snu są tym, czego właśnie potrzebujesz. Wystarczy wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie. O resztę zadba już technologia w Twoim telefonie. 

Nightly: enjoy healthy sleep – by budzić się w fazie płytkiego snu

Nightly to projekt polskich twórców, którego zadaniem jest monitorowanie jakości oraz faz snu. Aplikacja jest prosta w obsłudze i posiada kilka innych przydatnych funkcji. Jeśli masz problemy ze wstawaniem, Nightly obudzi Cię w fazie płytkiego snu. Dzięki temu będziesz wypoczęty, gotowy do działania zaraz po przebudzeniu a dodatkowe drzemki nie będą Ci potrzebne. Narzędzie to również dobry wybór dla osób, które mają problemy z zasypianiem. Możesz wybierać między filmikami lub obrazkami, których zadaniem jest wyciszenie. W połączeniu ze specjalnymi kompozycjami o właściwych częstotliwościach o wiele łatwiej będzie Ci się uspokoić i po prostu zasnąć.

Pobierz Nightly: enjoy healthy sleep z Google Play.

Sleep as Android – ukołysze Cię do snu

Kolejne prosty w obsłudze narzędzie, które oferuje użytkownikom sporo możliwości. To nie tylko aplikacja do monitorowania snu, to także inteligenty budzik, który obudzi Cię w określonym przedziale czasu czy narzędzie, które wskaże najlepszą porę, aby położyć się spać. Co więcej, alarm nie wyłączy się, dopóki nie wykonasz wszystkich zadań wyświetlonych na ekranie Twojego telefonu. Nie zabrakło tu również kołysanek ułatwiających zasypianie. Ciekawe rozwiązanie stanowi również opcja nagrywania chrapania czy mówienia przez sen. W ten sposób przekonasz się, czy nie przeszkadzasz innym domownikom w nocy. 

Pobierz Sleep as Android z Google Play.

Zobacz także: Coś dla śpiochów – Xiaomi Mi Band 5 będzie śledził sen całą dobę

Sleep Cycle – zadbaj o sen w trosce o zdrowie

Kolejna aplikacja, która oferuje coś więcej niż tylko monitorowanie snu. Zapewnia ona szczegółową analizę godzin i faz snu oraz kiedy przeciętnie się budzisz. Interesujący dodatek stanowi opcja wykrywania i nagrywania chrapania, którą znajdziesz także w aplikacji Sleep as Android. Znajdziesz tu także inteligentne budzenie, które oparte jest o analizę ruchu oraz dźwięków wydawanych w trakcie snu. Musisz wybrać przedział czasu, w którym chciałbyś się obudzić, a aplikacja na podstawie wykonywanych analiz oceni kiedy Twój sen jest najlżejszy. Wtedy zadzwoni budzik, dzięki czemu pobudka nie będzie dla Ciebie takim szokiem.

Pobierz Sleep Cycle z Google Play.

Pzizz – Sleep, Nap, Focus – funkcjonalność dla spokojnego snu

To kolejna interesująca propozycja dla osób, które mają problemy z zasypianiem. Znajdziesz tu bazę przyjemnych brzmień o częstotliwościach, które mają ułatwić wieczorny relaks. Możesz nawet stworzyć playlistę składającą się z Twoich ulubionych kompozycji. Aplikacja równie dobrze sprawdza się w przypadku drzemek w ciągu dnia. W Pzizz znajdziesz także ścieżki dźwiękowe, które pomogą Ci skupić się na pracy. Dzięki temu wykonasz swoją pracę o wiele szybciej. Dobrze przespane noce sprawią natomiast, że będziesz wypoczęty każdego dnia.

Pobierz Pzizz – Sleep, Nap, Focus z Google Play.

Zobacz także: Inteligentna poduszka Huaweia oceni Twój sen

SleepScore™ – personalizacja snu

Aplikacja opiera swoją analizę na podstawie 6 parametrów snów w połączeniu z indywidualnymi oczekiwaniami użytkownika aplikacji, co do poprawy jakości swojego snu. Narzędzie radzi sobie nawet wtedy, kiedy w łóżku śpi więcej niż jedna osoba. W SleepScore™ znajdziesz również codzienne wiadomości motywacyjne oraz nocne inspirujące cytaty, które pomogą Ci się wieczorem uspokoić. Elementem narzędzia jest także inteligenty budzik, który pozwoli Ci wstać w najlepszym możliwym momencie. Aplikacja zawiera także wykresy, które pomogą Ci przeanalizować Twoje wzorce snu.

Pobierz SleepScore™ z Google Play.

Aplikacje do monitorowania snu mogą być przede wszystkim ciekawą rozrywką. Analizowanie pozwoli Ci zdobyć wiedzę na temat poszczególnych faz. Od tego jak śpisz, zależy Twoje samopoczucie. Dlatego to właśnie w tych danych możesz znaleźć wiele odpowiedzi na temat tego jak się czujesz. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz emrah özaras z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy