ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ubrania

Przegląd najciekawszych aplikacji do personalizacji smartfona

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Personalizacja dla poszczególnych osób jest pierwszą czynnością, od której zaczynają podczas pierwszych chwil z nowym urządzeniem. Na rynku jest bardzo dużo rozwiązań, które pozwalają na dostosowanie wyglądu „środka” Twojego urządzenia. Na Twój wybór wpływa wiele czynników takich jak Twoja osobowość oraz upodobania estetyczne. Dlatego decyzja jest uzależniona w dużej mierze właśnie od Twojego gustu. Aplikacji do personalizacji jest cała masa. Pozwolą Ci na dostosowanie wyglądu Twojego urządzenia 

Nova Launcher – personalizację warto zaczynać od interfejsu

Domyślny wygląd ekranu nie zawsze jest idealny. Czasem trzeba go dostosować do swoich potrzeb. Pomóc Ci w tym może odpowiednia aplikacja. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu jest Nova Launcher. Narzędzie słynie ze swojej stabilności, płynności działania oraz dużej ilości opcji personalizacji. Dzięki temu daje on sobie radę nawet na słabszych smartfonach. Pozwala dokonywać zmian w wyglądzie ekranu głównego, liście aplikacji czy nawet metody odblokowywania telefonu. Nova Launcher umożliwia także zmianę ustawień docka czy obsługę dodatkowych gestów, które mają usprawnić obsługę smartfona. Jeśli planujesz przesiąść się na inne urządzenie, producenci pomyśleli również o przydatnej opcji importu i eksportu danych w chmurze. Dzięki temu szybko przestawisz nowy telefon, zgodnie z tym co miałeś na starym.

Pobierz Nova Launcher z Google Play.

Muzei Live Wallpaper – ciekawa propozycja aplikacji do personalizacji

Masz dość ciągle tej samej tapety? Może po prostu interesujesz się sztuką? Muzei Live Wallpaper to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Aplikacja będzie czuwać nad tym, aby każdego dnia na twoim ekranie gościła inna tapeta. Bazę obrazów stanowią dzieła takich artystów jak Claude Monet, Leonardo da Vinci czy Vincent van Gogh. Nie są to jednak same obrazy, Muzei domyślnie je rozmazuje, dzięki czemu prezentują się one interesująco i nie wpływają na czytelność ikon aplikacji. Jeśli chciałbyś poznać więcej informacji na temat danego dzieła sztuki, wystarczy, że klikniesz dwukrotnie na tapetę albo odwiedzisz aplikację Muzei. Narzędzie pozwala także na wybranie ulubionych fotografii z galerii zdjęć na telefonie. Dzięki temu również mogą znaleźć się one na Twoim ekranie głównym.

Pobierz Muzei Live Wallpaper z Google Play.

Zobacz także: Nova Launcher przybliży Cię do Androida 11 – przynajmniej w jednym aspekcie

ZEDGE™ tła, dzwonki – od teraz telefon będzie brzmiał jak będziesz chciał

Masz problem z wyborem dźwięku dzwonka lub powiadomień? Pomoże Ci w tym ZEDGE™. To jedna z bardziej znanych aplikacji do personalizacji. Znajdziesz tu darmowe tapety, dźwięki alarmów i powiadomień oraz dzwonki. Możesz tu znaleźć nawet kolekcje obrazów obejmujące tapety z nazwą marki czy tła ekranu startowego z motywami wydarzeń sportowych, czy popularnych filmów. Bogata baza plików audio i foto sprawia, że na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Znajdziesz tu zarówno utwory z gatunku rap, rock czy country jak i śmieszne dźwięki, powiedzenia czy różne efekty dźwiękowe. Jeśli chciałbyś przenieść się na inny telefon, pomoże Ci w tym usługa moje ZEDGE™, która pozwala na dostęp do Twojej kolekcji plików z dowolnego urządzenia. 

Pobierz ZEDGE™ tła, dzwonki z Google Play.

Zobacz także: Fajne dzwonki na telefon – gdzie znaleźć?

Klawiatura Neon Led – Kolory podświetlenia RGB – dla tych, którzy lubią kolorki

Klawiatura Neon Led to idealna propozycja dla miłośników neonowego podświetlenia. Aplikacja odmieni Twoją klawiaturę, wykorzystując przeróżne skórki, efekty podświetlenia czy rozmiar przycisków. Narzędzie pozwala na pisanie w wielu różnych językach. Zawiera także zaawansowany silnik autokorekty i sugestii, który pozwala przewidywać zarówno słowa jak i emoji. Klawiatura jest niezwykle prosta w obsłudze. Nie będziesz mieć najmniejszych problemów z jej działaniem, a szybkie pisanie nie będzie sprawiać Ci najmniejszych problemów.

Pobierz Klawiatura Neon Led – Kolory podświetlenia RGB z Google Play.

Aplikacje do personalizacji smartfona są bardzo powszechnym tematem. Pozwalają użytkownikom czuć się dobrze we własnym urządzeniu. Wystarczy spojrzeć na to, kto używa jakiego motywu, aby wiedzieć, jaką ma osobowość. Twój smartfon jest odzwierciedleniem Twojej osoby. Aplikacji do personalizacji w Google Play jest bardzo dużo, a co za tym idzie możesz być spokojny – na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Free-Photos z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy