ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tegra 3 prezentuje pełnię swoich możliwości

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Aplikacje

borderlands2
NVIDIA Tegra 3 jest obecnie jedną z najwydajniejszych mobilnych platform do grania. Czterordzeniowy procesor ARM i rozbudowane GPU pozwalają już na osiągnięcie jakości gier znanych z pecetów. Właśnie zapowiedziano dwa nowe tytuły, które niedługo dołączą do Tegra Zone.

Borderlands 2
Ogromne możliwości sprzętowe to nie wszystko –  trzeba jeszcze wiedzieć, jak je odpowiednio wykorzystać. Wydaje się jednak, że ludzie ze studia Gearbox Software wiedzą, co robią. Zaprezentowali oni właśnie sequel Borderlands, znanego z dużych platform FPS-a z elementami RPG. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że działał on na… tablecie z Tegrą 3. Jak się okazuje, był to pełnoprawny gameplay, a sama gra nie ustępowała jakością wersji na konsole i pecety. Wszystko to przede wszystkim dzięki wykorzystaniu cel-shadingu, specyficznego typu grafiki, który jest mniej obciążający dla układów GPU. Zresztą zobaczcie sami – poniżej można zobaczyć filmik, który pokazuje, jak wygląda rozgrywka. Naprawdę warto rzucić okiem!

Filmik nie przedstawia gry na tablecie, jest jedynie prezentacją gameplay’u z konsoli.


Demolition Inc.
Drugim zapowiedzianym w zeszłym tygodniu tytułem jest nowe dzieło studia Zeroscale. Demolition Inc., bo tak brzmi jego nazwa, jest grą strategiczną, pozwalającą wcielić się w rolę pracownika rozbiórki budynków w wielkim mieście. No cóż, niezbyt dosłownie, gdyż możliwości będą o wiele większe – na planszy będziemy mogli używać specjalnych broni, narzędzi i dodatków, które znacznie urozmaicą rozgrywkę. Moc drzemiąca w platformie Tegra ma być tu z kolei wykorzystana do zaawansowanych obliczeń fizycznych. Premiera została ustalona na marzec. Póki co zapraszam do obejrzenia trailera –  produkcja zapowiada się naprawdę ciekawie!

źródła: androidandme.com, phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy