Zdrowy tryb życia jest nadal bardzo ważnym tematem. Coraz więcej osób zaczyna się interesować kwestiami zdrowotnymi. Innym zależy znowu przede wszystkim na dbałości o swoją sylwetkę. W tym ostatnim pomogą aplikacje do planowania posiłków. Dzięki nim będziesz w stanie być zorganizowanym możliwie najlepiej. Dokładnie wyliczysz dzienne limity kaloryczne, aby zachować upragniony bilans. Bardzo często narzekasz, że sam nie jesteś w stanie o wszystkim pamiętać. Decydując się na nowoczesne rozwiązania, możesz być pewien między innymi tego, że na pewno będziesz w stanie wszystkiego dopilnować, nawet utrzymując rodzinę i pracując na kilka etatów. 

Fitatu Licznik Kalorii i Dieta – nabardziej znane rozwiązanie

Faktycznie jest to rozwiązanie, które można znaleźć na wysokiej pozycji w Google Play. Czytając na temat nowoczesnych rozwiązań odnośnie planowania posiłków i liczenia kalorii na pewno nieraz napotkasz właśnie tę propozycję. Aplikacja posiada dużą bazę poszczególnych produktów oraz posiłków. Tam znajdziesz informacje o ilości kalorii oraz o wartościach odżywczych. To zapewne pomoże Ci w przygotowaniu posiłków na każdą porę dnia. Zanim zaczniesz układać sobie dietę, najpierw zapoznaj się walorami określonych posiłków. W tym pomoże Ci właśnie Fitatu, który już na chwilę obecną jest bardzo rozbudowanym rozwiązaniem i jest w stanie pomóc Ci bardzo dużo. Oczywiście jest to miejsce, gdzie znajdziesz także przepisy kulinarne. Dodatkowo bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość udostępniania przepisów przez aplikację. W ten sposób możesz dzielić się planowanymi posiłkami z najbliższymi.

Pobierz Fitatu Licznik Kalori i Dieta w Google Play. 

Zobacz także: Aplikacje kulinarne, które pomogą Ci w gotowaniu

YAZIO – Licznik Kalorii

W przypadku tej aplikacji do sprawdzenia jej możliwości zachęca na pewno strona wizualna. Już od pierwszej chwili prezentuje się bardzo ciekawie i profesjonalnie. Rzeczywistość nie rozczarowuje. Baza produktów jest bardzo szeroka. Dodatkowo pojawia się tutaj kwestia planowania posiłków. Jak najbardziej znajdziesz takie funkcjonalności w Yazio. Aplikacja w każdej chwili pozwoli Ci sprawdzić konkretne produkty i zrobić odpowiednie zakupy – zgodne z założeniami Twojej diety. W Yazio znajdziesz także 20 planów na post. To pozwoli zredukować spożycie kalorii, jednak w sposób odpowiednio zaplanowany i rozłożony w czasie – dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się wilczego głodu po przerwaniu postu. Planowanie posiłków z Yazio jest wyjątkowo łatwe – na pewno nie wpadniesz w monotonię. Co tydzień baza przepisów jest odświeżana i pojawiają się nowe propozycje. 

Pobierz YAZIO – Licznik Kalorii w Google Play. 

Myfitnesspal – znana aplikacja i sprowadzone rozwiązanie

Jeśli nie chcesz bawić się w testowanie rozwiązań, wówczas możesz postawić na sprawdzoną aplikację Myfitnesspal. Propozycja przekonała do siebie już wielu użytkowników. Znajdziesz w niej wiele możliwości, które pomogą Ci zadbać o Twoją sylwetkę oraz zaplanować posiłki. Korzystasz z innych aplikacji pomagających w ćwiczeniach i utrzymaniu zdrowego trybu życia? Przy twierdzącej odpowiedzi możesz być pewien słuszność swojego wyboru, ponieważ Myfitnesspal na chwilę obecną jest w stanie połączyć się z 50 innymi aplikacjami. Tutaj znajdziesz informacje na temat produktów spożywczych, które pomogą Ci lepiej komponować sobie posiłki na co dzień. 

Pobierz Myfitnesspal w Google Play. 

Zobacz także: Jakie aplikacje do ćwiczeń fitness warto wybrać, aby były efekty?

Aplikacje do planowania posiłków mogą początkowo brzmieć zbyt wybujałe. Jednak wystarczy, że zdecydujesz się na jedną z nich i poświęcisz chwilę na to, by zapoznać się z ich możliwościami. Na pewno momentalnie zmienisz zdanie i zostawisz aplikację na swoim smartfonie. Musisz uwolnić swoją głowę od spraw, które niepotrzebnie zabierają Twoją energię. Po co masz pamiętać o swoich obowiązkach, kiedy może to zrobić za Ciebie maszyna? Ty koncentruj się jedynie na wykonywaniu swoich zobowiązań. W ten sposób unikniesz przeciążenia i przeładowania obowiązkami. Dlatego warto dokonać słusznego wyboru i zadbać o swoje posiłki. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Engin Akyurt z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.