W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, producent polskiej nawigacji samochodowej typu „On Board” dla smartfonów z systemem operacyjnym Android wprowadza nowe rozwiązanie, jakim są tzw. „licencje czasowe”. Każdy kto do tej pory chciał posiadać nawigację MapaMap na swoim telefonie był zobowiązany do wykupienia licencji typu „life-time”, czyli mówiąc po polsku dożywotniej. Takie rozwiązanie miało swoje wady i zalety, ale ostatecznie producent zdecydował się zaspokoić potrzeby szerszej grupy użytkowników, czyli również takich, którym nawigacja jest potrzeba okresowo i nie zamierzają płacić sporej kwoty za program, którego użyją co najwyżej kilka razy. 

Oczywiście, nawigacja jest dostępna w 7-mio dniowej, darmowej wersji trial, a jeśli użytkownik będzie czuł się usatysfakcjonowany będzie mógł wykupić 30-dniową licencję za 23zł lub wersję odblokowującą aplikację na 90 dni w cenie 59zł. Do dyspozycji klientów pozostaje także dożywotnie wykupienie praw do użytkowania nawigacji za 119zł. 

Przypominamy, że „On Board”, to typ nawigacji, który zapisany w pamięci danego urządzenia i właśnie w przypadku tego typu map okresowa licencja jest niezwykle praktyczna, bowiem nie przywiązuje ona użytkownika do danego aparatu, tylko ze względu na wykupienie praw do korzystania z nawigacji, a jednocześnie ogranicza koszty korzystania z programu, ponieważ nie wymaga od podróżującego połączenia z Internetem. źródło: informacja prasowa 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz