Screenshot_2012-02-13-14-15-26_thumb
Wiele osób przykłada ogromną wagę do tego, jakie wyniki osiągają ich urządzenia w przypadku różnych benchmarków. Quadrant, jako jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu, doczekał się wreszcie długo wyczekiwanej aktualizacji, wprowadzającej wiele istotnych zmian.

Quadrant dość długo był uznawany za jedną z najlepszych i najbardziej miarodajnych aplikacji, które pozwalają na ocenę wydajności poszczególnych podzespołów urządzenia. W przypadku Quadranta do tej pory problemem było to, że ten benchmark nie obsługiwał wielordzeniowych procesorów – wersja 2.0 wprowadza obsługę tego typu układów.

Producent tej aplikacji zadbał również o to, aby była ona kompatybilna z najnowszym wydaniem systemu Android 4.0 ICS. Część użytkowników może być zainteresowana tym, że Quadrant 2.0 oferuje polskojęzyczny interfejs. Uwzględniono także uwagi, które dotyczyły poprawności obsługi GPU PowerVR SGX 540.

Aurora Softworks, producent tego benchmarka, przy okazji zaznacza, że w związku z wprowadzeniem wsparcia dla nowych urządzeń, wyniki otrzymane przez wersję 2.0 nie mogą być bezpośrednio porównywane z rezultatami ze starszych wersji. Możliwość przeglądania wyników zostanie przywrócona przy okazji kolejnej aktualizacji. Quadrant 2.0 jest oczywiście gotowy do pobrania w Android Markecie.

źródło: Phandroid / AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula