ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Podróż

Aplikacje dla podróżników, które warto ze sobą zabierać na wyprawę

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Wycieczki są wydarzeniem, na które warto przygotować nie tylko swój plecak, ale także telefon. W ten sposób będziesz przygotowany na każdą sytuację – miłą i niemiłą. Dodatkowo możesz zaplanować wszystkie atrakcje, co pozwoli nieco zaprojektować czas, jaki chcesz poświęcić na zwiedzanie. Oczywiście nawet wszystkie aplikacje dla podróżników nie pozwolą przygotować się na każdą ewentualność, ale organizacja Twojej wyprawy będzie zdecydowanie lepsza bez dwóch zdań. 

Dużo podróżujesz za granicę? Wypróbuj Revolut

Dodatkowe konto walutowe przydaje się w awaryjnych sytuacjach podczas wyjazdów zagranicznych. Dobrym wyborem w tym wypadku jest właśnie Revolut. Nie będziesz musiał szukać żadnego kantoru, ponieważ za pomocą aplikacji wymienisz potrzebne Ci pieniądze po korzystnym kursie. Nie będziesz mieć również najmniejszych problemów z zarządzaniem i kontrolą swoich wydatków – gwarantuje Ci to prosta i czytelna aplikacja. Korzystanie z Twojego konta ułatwi również karta, którą możesz dodatkowo wyrobić. Jeśli będziesz potrzebować szybkiego przelewu, możesz zawsze poprosić kogoś z bliskich. Dzięki temu masz pewność, że nie zabraknie Ci środków na wakacjach.

Pobierz Revolut z Google Play.

Zobacz także: Czy BLIK pojawi się w aplikacjach do płatności takich jak Revolut i SkyCash?

Potrzebujesz transportu? Postaw na Ubera

Aplikacja w Polsce cieszy się najróżniejszymi opiniami. Nie oznacza to jednak, że poza granicami jest podobnie. Uber może okazać się zbawieniem, kiedy np. zgubisz się gdzieś zagranicą. Szczególnie że korzystanie z aplikacji w niektórych państwach wypada taniej niż komunikacja miejsca. Jeśli jesteś miłośnikiem Azji, przyda Ci się również Grab, który działa na podobnych zasadach, co Uber.

Pobierz Uber z Google Play.

Pobierz Grab z Google Play.

Chcesz ciąć koszty? Wypróbuj Skyscanner

Jeśli podróżujesz na własną rękę i nie korzystasz z zaplanowanych wycieczek przydać Ci się może Skyscanner. Aplikacja służy do wyszukiwania połączeń lotniczych na całym świecie. Dzięki niej znajdziesz najtańsze loty w dowolne miejsce czy ustawisz powiadomienie, gdy cena interesującego połączenia ulegnie zmianie. Narzędzie przyda się również do wyszukiwania hoteli czy nawet wypożyczalni samochodów. Jedna aplikacja, która pozwoli Ci ogarnąć najważniejsze kwestie związane z Twoim wyjazdem.

Pobierz Skyscanner z Google Play.

Zobacz także: [TOP 5] Podróżujesz? Tych aplikacji NIE MOŻE zabraknąć w Twoim smartfonie

TripAdvisor, czyli gdzie znajdziesz najlepsze knajpy i przy okazji zobaczysz coś ciekawego

Jedna z najlepszych aplikacji, która podpowie Ci, co zrobić ze sobą, gdy już dotrzesz do obranego przez siebie celu. Znajdziesz tu rekomendacje dotyczące miejsc wartych odwiedzenia wraz z ich adresem, dzięki czemu bez problemu odnajdziesz wszystkie atrakcje turystyczne w danym miejscu. Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie z kategorią kulinarną. Bez problemu znajdziesz tu ciekawe knajpy z pysznym jedzeniem. Szczególnie że znaczek TripAdvisor jest synonimem jakości. Narzędzie możesz również wykorzystać do wyszukiwania noclegów.

Pobierz TripAdvisor z Google Play.

Ciemno jest pod latarnią, czyli przyjrzyj się temu, co już masz

Możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale niektóre aplikacje dla podróżników masz już zainstalowane na swoim telefonie. Dobrym przykładem są, chociażby aplikacje bankowe. Za pomocą wielu z nich zakupisz bilety komunikacji miejskiej czy bilety parkingowe. Usługi te ograniczają się jedynie do terytorium Polski, ale są niezwykłą pomocą, gdy zaraz ma odjechać autobus lub tramwaj. Szczególnie gdy nie ma w nim biletomatu.

Na wielu smartfonach domyślnie instalowane są aplikacje od Google’a, w tym Mapy. Nie musisz być miłośnikiem tego narzędzia, jednak jest ono prawie niezastąpione, gdy gdzieś się zgubisz. Aplikacja pozwala również na szukanie miejsc noclegowych, zabytków, połączeń komunikacyjnych czy polecanych przez użytkowników knajpek. Funkcjonalności jest jeszcze więcej, dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu, by poznać aplikację i się z nią polubić.

Pobierz Mapy z Google Play.

Zobacz także: Mapy Google z niesamowitą dokładnością w miastach — wkraczamy w nową szczegółowość

Co trzeba mieć na uwadze? Aplikacje dla podróżników są bardzo szerokim tematem. Każda wyprawa jest inna – wcale nie należy rozumieć tutaj wrażeń, jakie czerpie się ze zwiedzania. Za każdym razem jedziesz do innego miejsca, gdzie przydają się zdecydowanie inne usługi oraz aplikacje. Dlatego warto sprawdzić, gdzie dokładnie się wybierasz i czego będziesz potrzebować.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Lorri Lang z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy