Chrome-Android

Użytkownicy korzystający ze smartfonów z systemem Android mają do wyboru kilka naprawdę dobrych przeglądarek internetowych. Pod koniec ubiegłego roku, koncern Google zapowiedział, że w pierwszym kwartale 2012 roku pojawi się Chrome dla Androida. Po deklaracjach przyszedł czas na konkrety.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Chrome aktualnie jest drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. Wielu użytkowników nie wyobraża sobie korzystania z innej aplikacji, chwaląc sobie możliwości, jakie oferuje Chrome. Google oficjalnie poinformowało o udostępnieniu Chrome w wersji beta, przeznaczonej dla systemu Android.

{youtube}lVjw7n_U37A{/youtube}
W trakcie prac nad Chrome dla Androida największy nacisk położono na prędkość i prostotę – te dwie cechy mają sprawić, że wielu użytkowników Firefoksa, czy Opery zrezygnuje z tych przeglądarek właśnie na rzecz aplikacji Google. Zadbano również o opcje, które pozwolą na łatwą wymianę i synchronizację danych między mobilną i desktopową wersję Chrome.

Szybkość działanie nie odnosi się wyłącznie do renderowania stron – Google przemyciło również funkcje „omnibox”, a także ładowanie wyników wyszukiwania w tle już w momencie, gdy użytkownik rozpoczyna wpisywać to, co chce znaleźć. W efekcie dostęp do informacji ma być dużo szybszy niż w przypadku alternatywnych aplikacji.

Tablet-phone-YT-G-Maps
Chrome dla Androida został zaprojektowany tak, aby jego interfejs był dopasowany zarówno do smartfonów z niewielkimi ekranami, jak i tabletów, których wyświetlacze mają przekątną 10,1 cala. Obsługa kart i zarządzanie nimi możliwe jest dzięki odpowiednim gestom, co ma pozwolić na znacznie bardziej intuicyjne użytkowanie.

Google jednocześnie podkreśla, że doskonale zna problemy, z którymi użytkownicy borykają się w trakcie codziennego korzystania z Internetu na swoich smartfonach. Dzięki jednemu z rozwiązań zastosowanych w Chrome, precyzyjne wybranie konkretnego odnośnika ma być znacznie łatwiejsze niż dotychczas.

Chrome w wersji beta jest dostępny już w Android Markecie. Niestety, aby mieć możliwość instalacji, konieczne jest posiadanie urządzenia z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

źródło: Google
Paweł Cebula