Jeśli faktycznie chcesz zainteresować się wydarzeniami, wtedy warto mieć na uwadze aplikacje do czytania newsów. To właśnie one pomogą Ci porównać wiarygodność tekstów z różnych serwisów internetowych. W ten sposób będziesz w stanie wykryć propagandowe treści i znaleźć złoty środek. Większość z nich funkcjonuje zarówno w wersji dostępnej w aplikacji mobilnej jak i wersji webowej. 

Google News zachęci Cię swoją prostotą

Jedno z najbardziej znanych rozwiązań w zakresie newsów. Poza głównymi kategoriami, które są domyślnymi aplikacji, masz możliwość dodania swoich propozycji. W ten sposób możesz przygotować dla siebie dokładniejsze wyniki wyszukane w Internecie. Tak samo jak wszystkie inne narzędzia oferowane przez Google również to, proponuje minimalistyczny interfejs. Poruszanie po nim jest intuicyjne i bardzo łatwe. Nie znajdziesz tutaj żadnych zbędnych funkcji. 

Zobacz także: Google News się zmieniło. Powtórzę ponownie: warto korzystać z aplikacji

Pobierz Google News w Sklep Play.

Wiadomości Microsoft dla fanów alternatyw

Aplikacja jest bardzo podobna do propozycji Google. Jest jedynie nieco bardziej skomplikowana i przez to może troszkę odstraszać osoby, które przywykły do powyższego rozwiązania. Jednak warto czasami porównywać treści prezentowane w jednej i drugiej aplikacji. Dodatkowo przy korzystaniu z większej liczby usług Microsoftu, warto mieć na uwadze możliwość przełączania z się poziomu Wiadomości. Dlatego wybór pomiędzy Google News a Wiadomości Microsoft są bardzo często podyktowane tym, w jakim środowisku się poruszasz. Wtedy wybory są dość naturalne. 

Pobierz Wiadomości Microsoft w Sklep Play.

Squid – ośmiornica, która swoimi mackami dotrze wszędzie

Od samego początku Squid zdobywał sympatię wielu osób. Zachęca przede wszystkim ciekawym pomysłem z metaforycznym wykorzystaniem postaci ośmiornicy. Nie pozwala na tak dokładna selekcję, jak konkurencyjne rozwiązania – brak możliwości wyboru konkretnych stron internetowych. W tym zakresie decydujesz się  jedynie na określoną tematykę swoich wiadomości. Squid wyszukuje bardzo ciekawe strony i często w wynikach zobaczysz też mniej znane propozycje, które mogą okazać się wyjątkowo okazałe dla Ciebie. 

Zobacz także: Feedly staje się jeszcze lepszy po ostatniej aktualizacji

Pobierz Squid w Sklep Play.

Feedly – stare i dobrze znane rozwiązanie

Aplikacja do czytania newsów zwłaszcza dla tych, ktorzy cenią sobie te najbardziej produktywne rozwiązania. Propozycja reklamuje się unikaniem przeładowania treści, które mogą zabierać Ci czas i energię. Użytkowanie jest stosunkowo proste. Dodatkowo korzystanie z aplikacji jest bardzo ułatwione. Wszystko za sprawą prostoty, jaką charakteryzuje się interfejs. Wystarczy, że sam wybierzesz, co i jakie strony Ciebie interesują najbardziej. 

Pobierz Feedly w Sklep Play.

Twitter i Reddit – uzupełnienie informacji na temat wydarzeń

Dlaczego propozycja znalazła się w tym zestawieniu? Przede wszystkim pozwala w ciekawy sposób uzupełniać swoją wiedzę na temat danych wydarzeń lub po prostu dowiadywać się o tych zdarzeniach, które wzbudzają największe dyskusje na daną chwilę w Internecie. Spotkasz się tam zarówno ze zwolennikami jak i przeciwnikami określonych kwestii dyskusji. W ten sposób poznasz argumenty i kontrargumenty. To zapewne pomoże określić samego siebie – jakie Ty masz stanowisko w danym temacie. W podobny sposób można polecić Reddita. Jest to rozwiązanie, które pozwala nie tylko czytać o wydarzeniach, ale także uczestniczyć w dyskusjach. 

Zobacz także: Logowanie do Twittera może być naprawde bezpieczne – to jednak kosztuje

Pobierz Twitter i Reddit w Sklep Play.

Powyższe propozycje są bardzo popularne i gwarantują Ci przede wszystkim stały dopływ newsów z tych branż, które Ciebie interesują. Dzięki temu możesz skończyć z przeglądaniem każdej strony informacyjnej z osobna. Wystarczą jedynie aplikacje do czytania newsów. To właśnie one zagregują dla Ciebie informacje, które okażą się wartościowymi treściami. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Şahin Sezer Dinçer z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.