Dokumenty Google na Androidzie dostępne również w trybie offline

2 minuty czytania
Komentarze
Dokumenty Google

Dokumenty Google są jedną z wielu usług, które posiadają dedykowaną aplikację dla systemu Android. Koncern z Mountain View dość regularnie wypuszcza kolejne wersje tego programu, jednak ostatnia aktualizacja wnosi szczególnie interesujące zmiany, które powinny zainteresować część użytkowników.

Dokumenty Google pozwalają na łatwe zarządzanie plikami w ramach pakietu biurowego, którego działanie opera się na tzw. chmurze. Usługa ta cieszy się rosnącym zainteresowaniem przede wszystkim dlatego, że dostęp do plików mamy niezależnie od miejsca, czy urządzenia z którego korzystamy w danej chwili. Usługi funkcjonujące w chmurze mają jednak pewne wady.

Przede wszystkim, najpoważniejszym problemem w przypadku Dokumentów Google jest brak dostępu do plików w momencie, gdy nie mamy możliwości skorzystania z Internetu. Teoretycznie w przypadku smartfona stały dostęp do Internetu jest czymś oczywistym, jednak czasami mogą wystąpić pewnego rodzaju utrudnienia, niezależne od samego użytkownika.

Ostatnia aktualizacja aplikacji „Dokumenty Google” pozwala użytkownikowi na wprowadzanie zmian w zawartości plików bez potrzeby łączenia się z Internetem. Wszystkie modyfikacje, jakie zostały wprowadzone zostaną zsynchronizowane w sposób automatyczny, zaraz po pierwszym połączeniu się z Internetem.

Wspomniana aplikacja działa na większości tabletów i smartfonów z systemem Android. Programiści Google zadbali o to, aby program funkcjonował poprawnie również w przypadku urządzeń obsługujących większe rozdzielczości. Zoptymalizowano również działanie w przypadku tabletów z systemem Honeycomb – część użytkowników narzekała na bardzo ociężałe działanie Dokumentów Google w przypadku tabletów.

Na uwagę zasługuje również wprowadzenie drobnych modyfikacji, które przyczyniają się do poprawy komfortu użytkowania tego typu aplikacji. W przypadku nowej wersji zastosowano obsługę gestów, która może być wykorzystywana w przypadku prostych czynności takich jak np. zmiana strony (przesunięcie w lewo lub prawo). Aplikacja pozwalająca na łatwe zarządzanie swoimi Dokumentami Google dostępna jest do pobrania w Android Markecie.

źródło: Lifehacker

Motyw