Dzieciom bardzo szybko zaczyna się etap, kiedy bardzo chcą poznawać świat i uczyć się nowych informacji. W tym celu w późniejszym czasie można wykorzystać także aplikacje. Propozycji jest bardzo dużo, dlatego możesz na spokojnie przebierać w poszczególnych rozwiązaniach w zależności od tego, co Cię tak naprawdę interesuje. W końcu to Ty sam wiesz, co najlepsze dla Twojego dziecka. Poniżej przedstawione zostały przykładowe propozycje, jednak koniecznie musisz mieć na uwadze, że jest ich dużo więcej. Aplikacje do nauki dzieci mogą być bardzo ciekawym rozszerzeniem zajęć i edukacji dla Twojego dziecka. 

Trener dzieci Mózg (przedszkole) – aplikacja do nauki najmłodszych dzieci

Aplikacja skierowana dla młodszych dzieci, głównie w wieku przedszkolnym, nie oznacza to jednak, że nie przypadnie ona do gustu nieco starszym pociechom. Łączy ona w sobie kilka różnych gier obejmujących dopasowywanie elementów, wyszukiwanie różnic oraz ćwiczących pamięć. Znajdziesz tu typowe memory, zadania polegające na połączeniu cienia z właściwym obrazkiem, odnalezieniu grafiki różniącej się od pozostałych oraz łączeniu pasujących elementów w pary. Z czasem zadania stają się coraz trudniejsze, a dziecko może rozwijać pamięć krótkotrwałą czy koordynację wzrokowo-ruchową. Twórcy zadbali również o nagrody za zadania, które budują w dziecku poczucie satysfakcji z prawidłowo wykonanego zadania.

Pobierz Trener dzieci Mózg (przedszkole) z Google Play.

Lingokids – Nauka angielskiego dla dzieci

Naukę języków najlepiej jest zaczynać w jak najmłodszym wieku. Nic nie zastąpi pracy z książką i zajęć dopasowanych poziomem do dziecka, ale warto wspomagać się również aplikacjami. Lingokids skierowana jest dla pociech do 8 roku życia i opiera się o gry edukacyjne. Dzięki temu dziecko może ćwiczyć równocześnie słownictwo, pisanie oraz wymowę. Aplikacja wolna jest od wszelkich reklam, które rozpraszają podczas nauki. Twórcy przygotowali również sekcję specjalnie dla rodziców, gdzie mogą oni monitorować postępy swojego dziecka. Darmowa wersja aplikacji pozwala na trzy gry dziennie, jednak jest to w zupełności wystarczająca ilość. Dzięki temu o wiele łatwiej zadbać o to, by dziecko nie spędzało zbyt dużo czasu ze smartfonem czy tabletem.

Pobierz Lingokids – Nauka angielskiego dla dzieci z Google Play.

Zobacz także: Google usuwa ze Sklepu Play popularne aplikacje dla dzieci – chodzi o bezpieczeństwo

Happy Kids Timer – Morning & Evening Chores

Smartfon możesz wykorzystać również do nauki samodzielności. Dobrym wyborem w tym wypadku będzie Happy Kids Timer – Morning & Evening Chores. Aplikacja skierowana jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i ma ona przypominać o codziennych czynnościach takich jak poranna czy wieczorna toaleta, odrabianie lekcji czy utrzymanie porządku w pokoju. Za każde wykonane zadanie, pociecha otrzymuje nagrody i certyfikaty. O wiele bardziej motywuje to działania niż prośba rodzica. Szczególnie że aplikacja zamienia obowiązki domowe w zabawną grę edukacyjną. Poranna rutyna obejmuje ścielenie łóżka, umycie zębów i rąk, ubranie i uczesanie się, zjedzenie śniadania oraz spakowanie się do szkoły. Wieczorna natomiast sprzątanie, kąpiel i mycie zębów, ubranie piżamy, przygotowanie stroju na kolejny dzień, czytanie, zgaszenia światła i pójście spać.

Pobierz Happy Kids Timer – Morning & Evening Chores z Google Play.

Mądre Literki LITE – Nauka pisania liter alfabetu

Aplikacja została stworzona z myślą o dzieciach do 8 roku życia. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie służy do nauki pisania liter. Twórcy zadbali o inteligentną, ukrytą pomoc, dzięki czemu dziecko jest w stanie samodzielnie wykorzystać wszystkie dostępne zadania. Nauka podzielona jest na kilka etapów obejmujących pracę, jej podsumowanie z pochwałą oraz grę, która ma utrwalić nowe umiejętności. Mądre Literki LITE pozwolą nauczyć pisowni małych i dużych liter alfabetu, znajdziesz tu również zabawy interaktywne oraz łamigłówki otwierające sejfy.

Pobierz Mądre Literki LITE – Nauka pisania liter alfabetu z Google Play.

Zobacz także: Da Vinci Kids – aplikacja, która pomaga dzieciom się rozwijać

Aplikacje do nauki dzieci pomogą Ci w rozwoju Twojego dziecka. Oczywiście nie należy opierać na nich całej wiedzy, ponieważ tradycyjne podejście jest nadal tak samo ważne. Warto zapoznać się z nowoczesnymi propozycjami i o to poszerzać ćwiczenia. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz White77 z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.