Sprawdzanie pogody jest standardową czynnością, którą wykonujesz za każdym razem, kiedy planujesz wakacje, wycieczkę lub najbliższy weekend. W tym celu pomogą Ci aplikacje do sprawdzania pogody. Z nimi będziesz mieć na bieżąco aktualne informacje na temat tego, co dzieje się na górze. Warto wiedzieć, kiedy jednak zmienić plany, a nie pchać się na upartego w samo serce burzy. Rozwiązania na smartfony mają wiele funkcjonalności, które będą przypominać o pogodzie – nawet jeśli nie będziesz tam nigdy zaglądać. 

Meteo ICM. Prognoza numeryczna

Trudno nie wspomnieć o Meteo ICM, wymieniając aplikacje do sprawdzania pogody. Jeśli zależy Ci na pewnych informacjach to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Znajdziesz tu prognozę numeryczną dostępną dla terenu Polski. W bazie znajduje się obecnie 2359 miejscowości. Informacje prezentowane są na wykresach pochodzących z serwisu meteo.pl opracowywanych przez ICM Uniwersytetu Warszawskiego. Największą zaletę stanowi dokładność prezentowanych danych, prawie za każdym razem pogoda się sprawdza. W aplikacji znajdziesz informacje nie tylko na temat temperatury, ale też wilgotności, zachmurzenia, ciśnienia, ilości opadów i wiele innych. Początkowo interpretowanie informacji zawartych na wykresach może wydawać się trudne, ale wystarczy trochę poćwiczyć, żeby mieć dostęp do rzetelnych informacji. Aplikacja jest również wolna od reklam.

Pobierz Meteo ICM. Prognoza numeryczna z Google Play.

Zobacz także: „Pi**na pogoda” – test nietypowej pogodynki [Pobierz]

Storm Radar: Mapa pogody

Storm Radar łączy z Meteo ICM dokładność prezentowanej pogody. Znajdziesz tu jednak informacje jedynie o warunkach atmosferycznych do 6 godzin w przód. Aplikacja pozwala na śledzenie warunków pogodowych na cały świecie, zarówno na lądzie jak i wodzie. Jak sama nazwa wskazuje narzędzie umożliwia śledzenie burz – czas ich rozpoczęcia, siłę, parametry takie jak wiatr, grad, opady czy uderzenia piorunów, a nawet prędkość i kierunek przemieszczania się burzy. Storm Radar zbiera informacje również na temat tornad czy burz tropikalnych. Jeśli to za dużo danych możesz wybrać własne filtry, aby dostawać jedynie informacje, które są dla Ciebie istotne.

Pobierz Storm Radar: Mapa pogody z Google Play.

AccuWeather

Nie jest to już tak precyzyjna propozycja jak Meteo ICM czy Storm Radar, ale całkiem nieźle jeśli chodzi o dokładność prezentowanej pogody. Wystarczy, żeby sprawdzić, czy trzeba zabrać ze sobą parasol albo cieplej się ubrać. Znajdziesz tu prognozę na dany dzień, godzinową oraz na najbliższe dwa tygodnie. AccuWeather poinformuje Cię również o ekstremalnych zjawiskach pogodowych takich jak burze czy gwałtowne opady deszczu. Aplikację wyróżniają przede wszystkim widżety, które możemy dodać do ekranu. W ten sposób interesujące Cię informacje zobaczysz zaraz po odblokowaniu swojego smartfona. AccuWeather integruje się również z górnym, wysuwanym menu, dzięki czemu możesz na nim zobaczyć powiadomienia o pogodzie.

Pobierz AccuWeather z Google Play.

Zobacz także: Kosmos to nie tylko pustka – NASA chce zrozumieć tamtejszą pogodę

Today Weather – Prognoza, radar i ciężkie alarmy

Today Weather oferuje znacznie mniej informacji, nie oznacza to, że jest gorsza. W końcu nie wszyscy potrzebują tak wielu danych na temat pogody. Dzięki temu aplikacja zajmuje mało miejsca i działa bardzo szybko. Today Weather jest bardzo prosta w obsłudze, co zawdzięcza prostemu, intuicyjnemu menu. Obsługa ogranicza się właściwie do wpisania miasta bądź ustawienia automatycznego odczytu lokalizacji GPS. Mniej informacji, nie oznacza, że nie znajdziesz wszystkiego, czego potrzebujesz. Aplikacja pozwala sprawdzić pogodę godzinową i kilka dni, wilgotność, ciśnienie, wiatr, indeks UV, szansę na opady, widoczność oraz jakość powietrza. Znajdziesz tu również kilka widżetów.

Pobierz Today Weather – Prognoza, radar i ciężkie alarmy z Google Play.

Aplikacje do sprawdzania pogody to jedna z bardziej przydatnych funkcjonalności w smartfonach. W ten sposób dowiesz się, jaka jest i będzie pogoda. Oczywiście niektóre urządzenia mają wbudowaną opcję pokazywania pogody, dlatego warto się zorientować przed instalacją, czy w ogóle jest taka potrzeba i sens.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Jonas Fehre z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.