Każdy chce mieć świetną sylwetkę i odpowiednie proporcje swojego ciała. Dla niektórych jest to chęć dyktowana społecznymi trendami oraz kanonami wyglądu, natomiast dla innych po prostu wygoda. Najważniejsze w dbaniu o szczupłą sylwetkę jest zdrowe podejście do sprawy. Głodówki i cheat meale na pewno Ci w tym nie pomogą. Niezbędny jest ruch oraz zbilansowane posiłki o odpowiedniej kaloryczności. Odpowiedni bilans energii utrzymasz, wykorzystując aplikacje do liczenia kalorii.

Calorie Counter by Lose It! for Diet & Weight Loss

Calorie Counter by Lose It! - aplikacje do liczenia kalorii
Źródło: play.google.com

Calorie Counter pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt w założonym przez Ciebie tempie. Aplikacja pozwala na monitorowanie przyswojonych kalorii, uwzględniając również makroelementy. Dodawanie produktów jest ułatwione dzięki obecności skanera kodów kreskowych. Twórcy Calorie Counter wiedzą również, jak ważna jest aktywność fizyczna w trakcie zdrowego odchudzania, dlatego synchronizuje się ona z wieloma innymi aplikacjami do ćwiczeń czy monitorujących aktywność. Poza tym aplikacja podkreśla na każdym kroku, jak ważny jest ruch. Możesz również zapamiętać w aplikacji ulubione przepisy.

Pobierz Calorie Counter by Lose It! for Diet & Weight Loss z Google Play.

Zobacz także: Jakie aplikacje do ćwiczeń fitness warto wybrać, aby były efekty?

Kcalmar – dieta i przepisy

Kcalmar
Źródło: play.google.com

Kcalmar nie jest typową aplikacją do liczenia kalorii, ale korzystając z niej, można osiągnąć zbliżone lub nawet lepsze efekty. Twórcy proponują 12 rodzajów diet, które dopasowywane są na podstawie Twoich oczekiwań. Jadłospisy opracowywane są przez dietetyków, dzięki czemu co tydzień otrzymasz rozkład posiłków na cały tydzień. Z pomocą Kcalmar nie będziesz musiał martwić się o liczenie kalorii – dietetycy zrobią to za Ciebie.  Wystarczy, że będziesz trzymał się ich jadłospisów. W aplikacji znajdziesz również listę zakupów, z którą zakupisz wszystkie niezbędne składniki do przygotowania posiłków na cały tydzień. Aplikacja pozwala także skontaktować się z wybranym dietetykiem.

Pobierz Kcalmar – dieta i przepisy z Google Play.

Kalkulator Kalorii

Kalkulator Kalorii
Źródło: play.google.com

Podobnie jak Calorie Counter, Kalkulator Kalorii pozwala na monitorowanie wartości kalorycznej z podziałem na makroelementy. W aplikacji dostępny jest również kalkulator spalonych kalorii. W połączeniu z bazą ćwiczeń zadbasz o zdrowy ruch w trakcie trzymania diety. Nie masz pomysłu na posiłek? Baza ponad 6000 przepisów opracowanych przez dietetyków bądź użytkowników aplikacji Ci w tym pomoże. Z Kalkulatorem Kalorii możesz również na bieżąco monitorować swoje postępy w dążeniu do wymarzonej wagi za sprawą dołączonego kalkulatora BMI. Narzędzie pozwala także na porównywanie kaloryczności produktów w wybranej gramaturze.

Pobierz Kalkulator Kalorii z Google Play.

Zobacz także: Koniec świątecznego obżarstwa? Te aplikacje zmotywują do spalenia kalorii

Tabela Kalorii – Wiem co jem – licznik kalorii

Tabela Kalorii - aplikacje do liczenia kalorii
Źródło: play.google.com

Aplikacja skupia się na głównie na tabelach kalorycznych, nie znajdziesz tu więc masy różnych innych funkcji. Rozwiązanie przeznaczone bardziej dla osób, które chcą przed przygotowaniem posiłku sprawdzić, ile wynosić będzie jego wartość kaloryczna. W aplikacji możesz wyszukać produkty, z których będzie składać się danie. Kolejnym krokiem jest dodatnie ich do listy „Własne danie”. W ten sposób uzyskasz informację na temat kaloryczności posiłku oraz makroelementów wchodzących w jego skład. Z pomocą aplikacji możesz swobodnie planować własne posiłki, jednak prowadzeniem dziennika spożytych dań z uwzględnieniem wartości odżywczych musisz już zająć się sam.

Pobierz Tabela Kalorii – Wiem co jem – licznik kalorii z Google Play.

Sklep Play obfituje w przeróżne aplikacje do liczenia kalorii. Wybór odpowiedniej zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań. Jeśli zależy Ci na samych tabelach energetycznych, dobrym wyborem będzie Tabela Kalorii. Kiedy szukasz bardziej zaawansowanych narzędzi, które będą monitorować wszystko za siebie wybierz Calorie Counter by Lose It! lub Dziennik Kalorii PLUS. Kcalmar to interesująca alternatywa, która oferuje Ci gotowe jadłospisy o wymaganej kaloryczności – Ty musisz ich tylko przestrzegać.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.