CyanogenMod App Store z aplikacjami odrzuconymi przez Google

Aplikacje

CyanogenMod
Koncern Google wielokrotnie podkreślał, że Android Market charakteryzuje się znacznie bardziej przejrzystymi i liberalnymi zasadami akceptowania aplikacji. Mimo to, część programów jest odrzucana – wkrótce znaleźć je będzie można w CyanogenMod App Store.

Liberalność Android Marketu ma swoje dobre i złe strony. Zadowoleni są przede wszystkim programiści – bardzo rzadko zdarza się, że programy są odrzucane przez osoby odpowiadające za nadzorowanie i weryfikowanie aplikacji przesyłanych do Marketu. Inną kwestią są zagrożenia, jakie z tego wynikają.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wielu ekspertów bardzo krytycznie odnosi się do kwestii bezpieczeństwa Android Marketu. Już kilkukrotnie mieliśmy do czynienia z usuwaniem dużej liczby aplikacji, które stanowiły zagrożenie dla danych znajdujących się na smartfonach z Androidem. Google szuka jednak innych metod rozwiązania tego problemu.

CyanogenMod-App-Store

Google nie akceptuje jednak wielu rodzajów aplikacji, których działanie wymaga np. praw roota. Tego typu programy najprawdopodobniej będzie można znaleźć w ramach CyanogenMod App Store. Inicjatywa ta jest o tyle ciekawa, że twórcy Cyanogena mają zamiar zintegrować swój system z nową usługą, pozwalając na łatwe pobieranie programów.

Co będzie można znaleźć w sklepie z aplikacjami CyanogenModa? Przede wszystkim zmodyfikowane ROM-y, emulatory gier, aplikacje typu Visual Voicemail, nieoficjalne programy umożliwiające tethering, a także narzędzia, które pozwolą np. na bardzo łatwe rootowanie systemu. Można więc przypuszczać, że zainteresowanie będzie dość duże.

Mocno dyskusyjna jest kwestia legalności i przestrzegania np. praw autorskich. Stworzenie usługi, która w jednym miejscu będzie zbierała wiele tego typu aplikacji może okazać się ryzykowne. Organizacje zwalczające łamanie prawa również będą mieć ułatwione zadanie – w końcu odcięcie dostępu do wszystkich elementów będzie wymagało wyłączenia tylko jednej usługi.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy CyanogenMod App Store będzie dostępny dla użytkowników z systemem Android.

źródło: TechCrunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x