Samochód

Te aplikacje dla kierowców sprawią, że droga będzie przyjemniejsza

4 minuty czytania
Komentarze

Kierowcy są grupa, która szczególnie chętnie korzysta z nowinek technologicznych – zwłaszcza tych, które pomagają im w dotarciu na miejsce bezpiecznie i szybko. Rozwiązań jest bardzo dużo. Bardzo często pozwalają także na wymianę informacji pomiędzy kierowcami, co jest w wielu przypadkach na wagę złota – przede wszystkim wtedy, kiedy na kluczowej trasie dochodzi do poważnego wypadku uniemożliwiającego dalszą podróż i narażającego a konieczność czekania w korkach. W sklepie Google znajdziesz interesujące aplikacje dla kierowców, które sprawiają, że Twoja droga stanie się zdecydowanie przyjemniejsza. 

Yanosik: „antyradar”, korki, nawigacja, kamera

Kiedy wymienia się aplikacje dla kierowców nie sposób nie wspomnieć o Yanosiku. Aplikacja zyskała już wręcz status legendy. Wciąż jednak są osoby, które nie znają jej lub wszystkich możliwości, które oferuje. To nie tylko nawigacja, która ostrzega Cię przed radarami czy kontrolami drogowymi. Użytkownicy Yanosika tworzą społeczność, która wzajemnie informuje się także o wszelkich utrudnieniach obejmujących warunki pogodowe, korki czy wypadki. Właśnie dlatego jest to aplikacja, która dostarcza Ci najświeższe i sprawdzone informacje o trasie, po której się poruszasz. Nawigacja oparta jest na Mapach Google, jednak nie zawsze działa ona idealnie. Jeśli więc szukasz jedynie solidnej nawigacji, musisz pomyśleć o innym rozwiązaniu.

Pobierz: Yanosik: „antyradar”, korki, nawigacja, kamera z Google Play.

Google Maps

Jak trzeba się gdzieś udać to najlepiej z Mapami Google’a. Dostępne mapy są bardzo często aktualizowane, dzięki czemu nie musisz martwić się, że wywiozą Cię gdzieś w pole. Mapy bardzo dobrze radzą sobie też z omijaniem korków, jednak gorzej jest z ostrzeganiem o fotoradarach. Aplikacja ma również wiele różnych innych funkcji, które mogą przydać się w planowaniu wszelkich wyjazdów. Za ich pomocą możesz wybrać trasę pomijającą płatne odcinki czy przeprawy promem. Opcja Street View pozwala Ci natomiast rozeznać się, jak mniej więcej wygląda miejsce, w które masz się udać. Dzięki Mapom możesz również znaleźć interesujące obiekty czy dobre restauracje na wakacjach, czy odkryć miejsca w swoim mieście, o których nie miałeś do tej pory pojęcia.

Pobierz Google Maps z Google Play.

Zobacz także: Przydatne funkcje Google Maps, które usprawnią użytkowanie w terenie

Simply Auto

Aplikacja to pozwoli Ci kontrolować wszystkie Twoje wydatki związane z samochodem. Możesz w niej gromadzić koszty tankowania, serwisów, ubezpieczeń i wiele innych. Fuel Buddy pozwala również na generowanie raportów z wybranych okresów eksploatacji pojazdu, co pozwala Ci porównać wydatki okresu letniego z zimowym. Opcja ta również przydaje się w trakcie sprzedaży samochodu. Wszystkie dane gromadzone są w chmurze, co ułatwia sprawę przy wymianie telefonu. Co więcej, aplikacja zbiera również statystyki odnośnie tras, które pokonujesz swoim samochodem. Szczegółowe informacje na temat tankowań możesz również gromadzić w aplikacji Fuelio.

Pobierz Simply Auto z Google Play.

Gdzie zaparkowałem

Zdarza Ci się zapomnieć, gdzie zaparkowałeś swój samochód? To aplikacja idealna dla Ciebie! Rozwiązanie to pozwala zapisać dokładną lokalizację miejsca, w którym postawiłeś swój pojazd, abyś później mógł go szybko znaleźć. W aplikację wbudowano nawigację, która poprowadzi Cię do auta niezależnie, gdzie się znajdujesz – w nieznanym mieście, w lesie czy na dużym parkingu.

Pobierz Gdzie zaparkowałem z Google Play.

Zobacz także: Prawo jazdy i licznik punktów karnych w aplikacji mObywatel – Sejm wyraził zgodę

Aplikacje dla kierowców pomogły już niejednej osobie. W ten sposób docierasz na miejsce zdecydowanie szybciej i bezpieczniej. Bardzo często podróżujesz z rodziną lub przyjaciółmi. Dlatego warto troszczyć się także o nich i tym bardziej korzystać z rozwiązania, które już nieraz pomogły uniknąć zagrożeń i opóźnień. Uniknięcie korków nie będzie niczym trudnym z odpowiednimi rozwiązaniami. Na pewno wpłynie to także pozytywnie na Twoje nerwy. Zaoszczędzisz ich bardzo dużo, kiedy unikanie korków stanie się rzeczywistością. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, na pewno będziesz się zastanawiać, jak mogłeś poruszać się samochodem wcześniej, nie posiadając tego rozwiązania lub nie znając jego przydatnych funkcji. Przykładem drugiej sytuacji jest Google Maps.  Większość osób używa tej aplikacji tylko i wyłączenie do sprawdzenia tramwaju lub lokalizacji ulicy. Jednak znajdziesz tam zdecydowanie więcej przydatnych opcji. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Ciara Houghton z Pixabay