Wikipedia Android
W Android Markecie można znaleźć wiele aplikacji, które ułatwiają dostęp do popularnych usług, czy serwisów internetowych. Wikimedia Foundation wreszcie wydawała oficjalną wersję swojej aplikacji dla Androida.

Sklep z aplikacjami dla Androida już od dawna oferuje możliwość instalacji programów, które ułatwiają dostęp do zasobów zgromadzonych w ramach Wikipedii. Jakość tych aplikacji jest różna – wielu osobom brakowało jednak oficjalnej wersji programu, która od dłuższego czasu jest dostępna np. dla użytkowników systemu iOS w ramach App Store.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Liczba nieoficjalnych aplikacji w Android Markecie jest na tyle duża, że odnalezienie oryginalnej Wikipedii nie jest łatwe – kryteria systemu sortowania aplikacji sprawiają, że Wikipedia znajduje się na dalszych pozycjach. Osoby zainteresowane tą aplikacją powinny szukać nazwy „Wikipedia komórka”, której wydawcą jest Wikimedia Foundation.

Oficjalna Wikipedia dla systemu Android pozwala na uzyskanie dostępu do ponad 20 milionów artykułów w 280 różnych językach – w tym również po polsku. Aplikacja pozwala na zapisywanie artykułów do przeczytania na później (również w trybie offline), wyszukiwania podobnych artykułów, dzielenia się wybranymi treściami, a także wyszukiwanie w trybie pełnoekranowym.

Aplikacja zazwyczaj działa sprawnie, szybko pobierając treść i zdjęcia będące zawartością konkretnego artykułu. Część użytkowników narzeka jednak na pewne problemy – pomimo dostępu do Internetu (WiFi / 3G), aplikacja informuje nas o tym, że wybrana strona nie jest dostępna, a powodem jest brak dostępu do Sieci.

źródło: Android Authority
Paweł Cebula