ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google

Gdzie przechowywać zdjęcia za darmo? Zamiennik dla Zdjęć Google poszukiwany

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Zamiennik dla Zdjęć Google to ostatnio bardzo gorący temat ze względu na decyzję, jaką wydał wyszukiwarkowy gigant. Dla wielu osób oznacza to niestety wyrok migrowania na inne rozwiązania, o podobnych lub lepszych ofertach? Chwila, lepsze oferty? Jak to możliwe? Przecież Google do tej pory oferowało nielimitowane miejsce w wybranym wariancie jakości zdjęć. Dokładnie tak – to już przeszłość. Taka opcja będzie możliwa zaledwie do czerwca 2021 roku. Później jedyna możliwość to współdzielenie miejsca ze wszystkimi innymi usługami takimi jak Gmail, Dysk Google, na które masz do dyspozycji 15 GB. 

Google One – propozycja pierwszej myśli

Jesli nie chcesz zmieniać swojego środowiska, w którym organizujesz swoje pliki i całą pracę, wówczas pozostaje jedynie płatna opcja od Google. Taka decyzja pozwoli Ci między innymi na powiększenie miejsca na wszystkie usługo giganta takie jak Gmail, Dysk Google, cały pakiet Docs oraz oczywiście omawiane Zdjęcia Google. Ceny przedstawiają się następująco:

 • 100 GB – 8,99 zł miesięcznie (89,99 zł rocznie),
 • 200 GB – 13,99 zł miesięcznie (139,99 zł rocznie),
 • 2 TB – 46,99 zł miesięcznie (469,99 zł rocznie). 

Poza samym miejscem płatne pakiety dają Ci także możliwość uzyskania pomocy od ekspertów Google. Masz także możliwość dodanie rodziny. 

Pobierz Google One z Google Play. 

OneDrive – zamiennik dla Zdjęć Google od Microsoftu

Pierwszym zamiennikiem dla Zdjęć Google oraz jego innych usług jest znany wszystkim użytkownikom Windowsa OneDrive. Co prawda dysk internetowy nie zapewnia takich możliwości i funkcjonalności jak Zdjęcia Google. W darmowej opcji otrzymujesz jedynie 5 GB miejsca na swoje pliki – w tym zdjęcia. Jesli jednak chciałbyś zdecydować się na wersję płatną, wówczas możesz liczyć na: 

 • 7,99 zł miesięcznie za 100 GB miejsca na OneDrive,
 • 299,99 zł rocznie za 1 TB miejsca na OneDrive wraz z dostępem do pakietu Office,
 • 429,99 zł rocznie za 6 TB miejsca na OneDrive wraz z dostępem do pakietu Office ( przy czym może z niego korzystać maksymalnie do 6 osób). 

Pobierz OneDrive z Google Play. 

Zobacz także: Zatrzymaj nawet 30 GB darmowej powierzchni OneDrive na zawsze!

Dropbox – stary poczciwy dysk internetowy

Kolejnym zamiennikiem dla Zdjęć Google może być właśnie DropBox. Tego rozwiązania nie należy lekceważyć, ponieważ na początku swojej kariery była przodującym rozwiązaniem na rynku dysku internetowych. Później została zostawiona w tyle przez rozwiązania Google oraz Microsoft. Jednak Dropbox starannie nadrabia zaległości i próbuje zachęcić użytkowników do korzystania poprzez podpinanie webowych usług konkurencji takich jak Pakiet Google Docs oraz Office. Cenowo na tle konkurencji prezentuje się następująco: 

 • 9,99 euro miesięcznie – 2 TB 
 • 16,58 euro miesięcznie – 3 TB 
 • 10 euro miesięcznie – 5 TB 
 • 15 euro miesięcznie – nieograniczona ilość miejsca! 

Pobierz Dropbox z Google Play

Zobacz także: DropBox Transfer pozwoli na bezproblemowe przesyłanie olbrzymich plików

Icloud – rozwiązanie tylko dla systemu iOS

Propozycja przestrzni w chmurze jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla osób, które korzystają z systemu iOS od Apple, dlatego opcja wiąże się nie tylko z wybraniem płatnego pakietu, ale z także z przesiadką na zupełnie inny sprzęt i inną logikę działania. Dopiero wtedy będziesz w stanie docenić w pełni usługę. Cenowo sytuacja nie wygląda najgorzej: 

 • 50 GB – 3,99 zł miesięcznie, 
 • 200 GB – 11,99 zł miesięcznie, 
 • 2 TB – 39,99 zł miesięcznie.

Mega.nz – dawny zamiennik Zdjęć Google

Chmura miała swoje 5 minut wtedy, kiedy oferowała w darmowej wersji, więcej niż samo Google (15GB), bo dawniej można było cieszyć się z użytkowania przestrzeni darmowych 50 GB. Jednak dla osób, które przetrzymują masowe ilości zdjęć, nawet to na pewno byłoby za małym gabarytem. Co dalej? Obecnie oferta została drastycznie obniżona, ponieważ właśnie do owych 15 GB. Jednak w aplikacji przewidziane są specjalne zadania za wykonanie, których możesz otrzymać czasowe zwiększenie pakietu. Jednak można zapewnić sobie zwiększenie miejsca także przez zakup pakietu: 

 • 4,99 euro miesięcznie – 400 GB 
 • 9,99 euro miesięcznie – 2 TB 
 • 19,99 euro miesięcznie – 8 TB 
 • 29,99 euro miesięcznie – 16 TB 

Pobierz Mega.nz z Google Play. 

Pomysłów na znalezlenie zamiennika dla Zdjęć Google nie jest takie trudne. Jednak usługa charakteryzowała się pewną wygodą. Wiele osób w ogóle przez nie dokonywało selekcji swoich fotografii. Możliwe, że podejmowanie decyzji odnośnie znalezenia miejsca na swoje pliki warto zacząć od zrobienia porządku. Możliwe, że nagle okaże się brak potrzeby na nielimitowane miejsce.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy