ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czy ukaże się CyanogenMod App Store?

Autor: Adam Bialic Kategoria: Aplikacje

 

Jeden z członków słynnego projektu CyanogenMod- Koushik Dutta opublikował na swoim profilu Google+ pomysł stworzenia własnego sklepu z aplikacjami. Idea, jak pisze, nie jest nowa, ale teraz gdy rom ich autorstwa osiągnął milion aktywnych użytkowników pojawiają się solidne podstawy do jej zrealizowania.

Koncepcja opiera się na zbudowaniu alternatywy dla Android Market obejmującej aplikacje przeznaczone dla urządzeń zrootowanych, jak i programy usunięte z oficjalnego sklepu bez wyraźnych przyczyn. Fundusze zebrane dzięki temu przedsięwzięciu wsparłby dalsze prace nad rozwojem projektu CyanogenMod.

Koushik zaproponował współpracę Amazon, za udział w zyskach ich AppStore miałby pojawić się jako część składowa romów sygnowanych Androidem na deskorolce. Jednak firma ta zbyła propozycję twierdząc, że w ciągu kliku następnych miesięcy nie mogą podejmować podobnych dialogów. Wydaję mi się, że to przypieczętowało decyzję o podjęciu autorskiej inicjatywy i zmotywowało do pierwszych kroków w tym temacie.

Źródło: Google+

Sprawdź najnowsze wpisy