Czy ukaże się CyanogenMod App Store?

Aplikacje

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jeden z członków słynnego projektu CyanogenMod- Koushik Dutta opublikował na swoim profilu Google+ pomysł stworzenia własnego sklepu z aplikacjami. Idea, jak pisze, nie jest nowa, ale teraz gdy rom ich autorstwa osiągnął milion aktywnych użytkowników pojawiają się solidne podstawy do jej zrealizowania.

Koncepcja opiera się na zbudowaniu alternatywy dla Android Market obejmującej aplikacje przeznaczone dla urządzeń zrootowanych, jak i programy usunięte z oficjalnego sklepu bez wyraźnych przyczyn. Fundusze zebrane dzięki temu przedsięwzięciu wsparłby dalsze prace nad rozwojem projektu CyanogenMod.

Koushik zaproponował współpracę Amazon, za udział w zyskach ich AppStore miałby pojawić się jako część składowa romów sygnowanych Androidem na deskorolce. Jednak firma ta zbyła propozycję twierdząc, że w ciągu kliku następnych miesięcy nie mogą podejmować podobnych dialogów. Wydaję mi się, że to przypieczętowało decyzję o podjęciu autorskiej inicjatywy i zmotywowało do pierwszych kroków w tym temacie.

Źródło: Google+


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x