PayPal jest bardzo dobrze znaną usługą do dokonywania błyskawicznych płatności. W ten sposób płacąc za określony produkt, sprzedawca posiada pieniądze od razu na swoim koncie. Nie musisz czekać na księgowania przelewów w bankowości tradycyjnej. Twoje zakupy online wydłużają się o 2-3 dni. PayPal zdecydowanie zmienił podejście do płatności i sprawił, że perspektywa szybkiego przekazu stała się powszechna. Alternatywy dla PayPal to bardzo szerokie zjawisko, ponieważ z roku na rok pojawia się coraz więcej usług, które oferują Ci zlecanie błyskawicznych płatności. Alternatywy dla PayPal istnieją i warto mieć je uwadze.

Skrill – Fast, secure online payments – fioletowa konkurencja PayPala

Aplikacja rośnie przez cały czas coraz bardziej w siłę. Przez długi czas skrywała się w cieniu PayPala i trudno było jej z niego wyjść. Jednak Skrill dopiął swego i obecnie przez cały czas zyskuje na liczbie swoich zwolenników, co oczywiście działa na niekorzyść PayPala. Dużym wyznacznikiem w przypadku jego przewagi stało się nawiązywanie współpracy z kluczowymi serwisami świadczącymi usługi oraz sprzedającymi produkty. Dzięki temu użytkownicy zaczęli decydować się na rozwiązanie konkurencyjne, które pozwalało na płatności w tych miejscach, gdzie tego potrzeba. 

Pobierz Skrill – Fast, secure online payments z Google Play. 

Zobacz także: PayPal radzi sobie coraz lepiej – pandemia mu służy

NETELLER – fast, secure and global money transfers

NETELLER to cyfrowy portfel, który pozwala Ci płacić czy grać online, odbierać i wysułąć pieniące czy korzystać z kart przepłaconych. Obsługiwane są 22 waluty, co pozwala Ci na swobodne podróżowania po różnych krajach świata bez konieczności szukania wszędzie kantorów. Dokonywanie wpłat na konto jest również wygodne, ponieważ dostępne są różne możliwości – karty kredytowe, debetowe, Bitcoin czy Bitcoin Cash. Możesz również zdecydować się na kartę prepaid, która pozwoli Ci wypłacać pieniądze z portfela NETELLER z bankomatów na całym świecie.

Pobierz NETELLER – fast, secure and global money transfers z Google Play. 

Payoneer – Globalna platforma płatnicza

Aplikacja powstała głównie z myślą o przedsiębiorcach. Dzięki niej możesz otrzymywać płatności od klientów czy firm z całego świata. Payoneer to rozwiązanie idealne dla osób, które zajmują się handlem międzynarodowym. Aplikacja dostępna jest w ponad 200 krajach i jest w stanie przetworzyć transakcje w ponad 100 walutach. Narzędzie pozwala również na dokładne monitorowanie wszystkich wychodzących i przychodzących płatności oraz na wyświetlanie salda w wielu walutach. Możesz również zaopatrzyć się w kartę Payoneer, która pozwala na wypłacanie środków zgromadzonych na koncie z bankomatów. Nie musisz się jedynie ograniczać do przelewów między kontem w lokalnym banku a kontem Payoneer.

Pobierz Payoneer – Globalna platforma płatnicza z Google Play.

BLIK – polske rozwiązanie dla banków 

Co prawda BLIK nie posiada dedykowanej aplikacji, jednak znajdziesz go w wielu innych. Na chwilę obecną każdy większy bank w Polsce posiada opcję BLIK w swoich usługach mobilnych. Działanie jest bardzo proste. Wystarczy wygenerować w aplikacji kod składający się z 6 cyfr. Sekwencję numerów wpisujesz w dedykowanym miejscu na stronie, gdzie dokonujesz zakupów. Chwilę później otrzymasz powiadomienie w swojej aplikacji bankowej o wykorzystaniu kodu z prośbą o dokonanie potwierdzenia. To wszystko, w tej sytuacji oznacza to dokonanie płatności. Niestety na chwilę obecną płatności BLIK występują tylko w przypadku Polskich podmiotów. W przypadku zakupów zagranicznych nie będziesz mieć takiej możliwości, aby skorzystać z BLIK. 

Zobacz także: Bank Pocztowy nareszcie wprowadza Blika, ale nie ze wszystkimi opcjami

Co zamiast PayPal? Alternatywy dla PayPal są bardzo powszechne. Powyżej przedstawiono kilka odpowiedzi na to pytanie. Możliwości jest tak naprawdę całkiem sporo, a to, którą wybierzesz Ty, zależy tak naprawdę od Twoich indywidualnych preferencji. Warto rozważyć wybór PayPala lub jego alternatyw zwłaszcza w przypadku dokonywania zakupów u podmiotów zagranicznych, które nie dają możliwości na płatności BLIKIEM. Przelew tradycyjny wiąże się bardzo często ze znaczącym wydłużeniem zamówienia. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz mohamed Hassan z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.