Poznawanie osób w Internecie raczej nie powinno nikogo dziwić w dzisiejszych czasach. Przenoszenie większości aspektów do sieci jest zwyczajnym działaniem warunkującym rozwój technologii. Aplikacje do poznawania przyjaciół są idealnym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które mają problemy z nawiązywaniem znajomości na co dzień. Zazwyczaj takie charaktery potrzebują czasu, by przekonać się do danej osoby i zdecydować na spotkanie w rzeczywistym świecie. Wystarczy spojrzeć na statystyki, aby zobaczyć, jak dużo użytkowników decyduje się na zawieranie znajomości w nowoczesny sposób. 

MeetMe: Chat & Meet New People – czat do poznawania nowych osób

Aplikacja jest dość popularnym rozwiązaniem w tej kategorii. Jej funkcjonowanie opiera się na najbliższej lokalizacji użytkownika. Jak sama nazwa wskazuje, znajomości powinny odbywać się w obrębie Twojego miejsca zamieszkania, ponieważ propozycja nastawia się na spotkania aniżeli utrzymywanie jedynie znajomości wirtualnej. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość podglądania odpowiedzi na generowane pytania. W ten sposób możesz dowiedzieć się, czy dana osoba będzie odpowiednią propozycją, by stać się Twoim przyjacielem. Jeśli stwierdzisz, że tak, wówczas możesz wysłać danej osobie uśmiech i zacząć rozmowę. MeetMe posiada obecnie ponad 100 milionów zarejestrowanych osób z całego świata. W samym Google Play możesz obserwować wciąż rosnący trend pokazujący, że zainteresowanie aplikacją do poznawania przyjaciół to wciąż aktualny temat. 

Pobierz MeetMe: Chat & Meet New People z Google Play.

Timpik – znanowe znajomości dla aktywnych 

To idealne rozwiązanie dla osób lubiących sport. Właśnie tutaj jesteś w stanie znaleźć chętnych do sportów grupowych – a czasami jest o to bardzo trudno. Na pewno z aplikacją o takim zasięgu będzie zdecydowanie łatwiej. Timpik bazuje, podobnie jak MeetMe, na najbliższej lokalizacji. Chcąc znaleźć nowe osoby do cieszenia się ze wspólnych treningów, wystarczy założyć profil i wypełnić wszystkie potrzebne dane. Pamiętaj, by zrobić to dokładnie, ponieważ użytkownicy zwracają na to uwagę i właśnie na podstawie widocznych informacji dokonują swoich wyborów i decydują się na Ciebie lub nie. 

Zobacz także: Facebook Dating już w Polsce, czyli randki na Facebooku bez opłat. To może się udać!

Pobierz Timpik z Google Play.

Yubo – nowsza wersja Yellow

Yubo to aplikacja socjalna stworzona z myślą o osobach, które szukają nowych znajomych. Korzysta z niej ponad 25 milionów użytkowników, dzięki czemu na pewno znajdziesz odpowiednie towarzystwo dla siebie. Za pomocą narzędzia możesz poznawać ludzi z okolicy, a nawet całego świata. Możesz przez długie godziny czatować z innymi użytkownikami albo nawet łączyć się nawet z 10 osobami na raz i spędzać z nimi czas na wszystkie możliwe sposoby. Dzięki Yubo znajdziesz bez problemu osoby, które podzielają Twoje zainteresowania, wystarczy, że wprowadzisz tego typu informacje do aplikacji. Co więcej, zyskasz nagrody, kiedy zaprosisz swoich znajomych do Yubo.

Pobierz Yubo z Google Play.

Heyway – polska aplikacja towarzyska

Heyway stworzona przez polskich twórców to coś więcej niż aplikacja randkowa. Możesz poznać tu również nowych znajomych czy kumpli, inne pary czy nawet grupy znajomych. Dzięki Heyway bez problemu znajdziesz towarzystwo na koncert ulubionego zespołu czy kogoś, kto pójdzie z Tobą do kina, czy po prostu pobiegać. Największą zaletą aplikacji jest brak podtekstu randkowego. Nie musisz tworzyć specjalnego profilu, możesz za to przeglądać zaproszenia do różnych aktywności czy spotkań towarzyskich. Zamiast zdjęcia możesz dodać też krótkie wideo, w którym się przedstawiasz. Jeśli zależy Ci na poznawaniu nowych osób w całkiem naturalny sposób Heyway to aplikacja idealna dla Ciebie. 

Pobierz Heyway z Google Play.

Zobacz także: Facebook niczym Tinder. W aplikacji wkrótce pojawi się funkcja randkowania

Aplikacje do poznawania przyjaciół pozwalają nawiązywać nowe znajomości. W ten sposób możesz znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach, z którymi możesz się spotkać i spędzać czas w taki sposób, jak lubisz. Dla sportowców idealnym rozwiązaniem jest przykładowo Timpik, które pozwala im na znalezienie aktywnych ludzi do zagrania meczu lub wspólnego biegania na określonej trasie. Oczywiście dla innych grup społecznych także znajdą się aplikacje, które wykorzystasz w tym celu. Kontakty biznesowe są bardzo ważne, jednak musisz mieć na uwadze także swoje życie prywatne. Czasami warto poznać kogoś, kto nie będzie Twoim celem biznesowym. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz mohamed Hassan z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.