ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zdjęcia

Krzywa fotografia? Aplikacje do edytowania zdjęć Ci pomogą!

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Na pewno nie raz zdążyła się Ci sytuacja, że zrobiłeś zdjęcie i dopiero po fakcie zorientowałeś się, że wymagałoby ono dubla. Nie zawsze już jest taka możliwość. Jednak spokojnie to jeszcze nie koniec. Możesz ratować fotografię w inny sposób niż jej powtórka. Aplikacje do edytowania zdjęć pozwalają na wiele ciekawych funkcji, które mogą poprawić wygląd Twojego zdjęcia. 

Snapseed

To w pełni darmowa aplikacja do edytowania zdjęć, która nie wymaga rejestracji. Snapseed pozwala na edycję zdjęć w formacie JPG oraz RAW. Znajdziemy tu kilkanaście gotowych ustawień dla zdjęć zwanych stylami. Możesz także zapisać własne dodatkowe style i stosować je do nowych zdjęć. Aplikacja zawiera również dużą liczbę narzędzi umożliwiających edycję i retusz zdjęć, m.in. balans bieli, zmianę perspektywy, wyostrzanie i strukturę, poprawki lokalne za pomocą pędzla czy korektę prześwietleń i cieni. Nie zabrakło również filtrów do zdjęć czy narzędzi pozwalających dodać poświatę, efekt dramatyczny czy utworzyć HDR. Nie zabrakło również opcji dedykowanych do zdjęć robionych przednią kamerą pozwalających na wygładzenie i wyrożnianie elementów twarzy czy skorygowanie pozycji głowy.

Pobierz Snapseed z Google Play.

Zobacz także: [Pobierz] Snapseed 2.13 – zmiany w interfejsie, ulepszona obsługa RAW

Adobe Lightroom

Jeden z popularniejszych programów do obróbki zdjęć posiada również wersję mobilną. Jest ona darmowa, poza wyjątkiem kilku płatnych funkcji. Jednak wszystkie najważniejsze opcje takie jak wyostrzanie zdjęć, edycja kolorów, krzywe czy niwelowanie prześwietleń są bezpłatne. Co więcej, aplikacja posiada wbudowaną funkcję automatycznej korekcji zdjęć, która radzi sobie całkiem nieźle z fotkami oraz możliwość korygowania optyki obiektów. Znajdziesz tu również społeczność, w której będziesz mógł obserwować ulubionych autorów czy szukać inspiracji do swoich zdjęć. Adobe Lightroom posiada również wbudowany aparat pozwalający na uzyskanie lepszych zdjęć dzięki zaawansowanym trybom robienia zdjęć czy unikatowym kontrolkom. Możesz również korzystać z ustawień czasomierza, naświetlania czy różnych innych ustawień.

Pobierz Adobe Lightroom z Google Play.

VSCO: Photo & Video Editor

Nie ma chyba użytkownika Instagramu, który nie znałby #vsco. Aplikacja zawdzięcza swoją popularność dostępnym filtrom. W darmowej wersji VSCO jest ich co prawda tylko 10, ale i tak pozwalają one na uzyskanie interesujących efektów. Nie brakuje tutaj również narzędzi niezbędnych do obróbki zdjęć takich jak poprawianie perspektywy, wyostrzanie, kontrast, nasycenie czy zanikanie. Podobnie jak w przypadku Adobe Lightroom możesz również dołączyć do społeczności, z którą możesz dzielić się swoimi kadrami czy szukać w niej inspiracji.

Pobierz VSCO: Photo & Video Editor z Google Play.

Prisma Photo Editor

Aplikacja do edytowania zdjęć jest idealna dla miłośników większej ingerencji w zdjęcia. Dostępne filtry pozwalają zmieniać fotografie w abstrakcyjne malowidła. Dzięki nim Twoje zdjęcia będą wyglądać niczym namalowane przez Muncha, Daliego czy Picassa. Możesz wybierać pomiędzy aż 300 dostępnymi stylami, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie. Filtry to nie wszystko, dlatego po ich zastosowaniu dostępne są narzędzia do poprawy obrazu takie jak jasność, ekspozycja, kontrast ostrość oraz wiele innych. Prisma wzbogacona jest również o społeczność, dzięki czemu możesz obserwować i czatować z innymi użytkownikami aplikacji oraz publikować zdjęcia swojego autorstwa.

Pobierz Prisma Photo Editor z Google Play.

Canva: darmowe narzędzie do grafiki, wideo i zdjęć

To propozycja, która może być najbardziej znana dla osób, które zajmują się przerabianiem grafik. To rozwiązanie, które funkcjonuje w postaci aplikacji webowej oraz tej, z której możesz korzystać w mobilnym systemie Android. Opcja oferuje pełną mnogość pod kątem wykorzystania zdjęcia w finalnym procesie edycji. To właśnie tutaj możesz dodać ciekawy tekst z odpowiednią czcionką oraz obramowanie do zdjęcia. Na tym nie koniec, oczywiście masz możliwość wykorzystać zdjęcie w komercyjnych projektach grafik. 

Pobierz Canva: darmowe narzędzie do grafiki, wideo i zdjęć z Google Play.

Zobacz także: Adobe Lightroom od dzisiaj ZA DARMO!

Aplikacje do edytowania zdjęć są bardzo popularnym rozwiązaniem. Spora część osób używa ich głównie z myślą o upiększaniu swojego wizerunku. Stąd często dochodzi do zderzenia z rzeczywistością, kiedy jedna osoba zupełnie inaczej kreuje siebie przykładowo w mediach społecznościowych, a w rzeczywistości jest zupełnie inną „twarzą”.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Kiên Trịnh z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy