Nauka

Technologia zastąpi nauczyciela, czyli najlepsze aplikacje do nauki

4 minuty czytania
Komentarze

Jaki zawód jest skazany na eliminację ze względu na rozwój technologii? Jak wiele osób wskazuje, jest to nauczyciel. Powstaje coraz więcej aplikacji do samodzielnej nauki języków obcych, programowania lub innych przedmiotów szkolnych. Jednak spokojnie drodzy nauczyciele. Możecie spać spokojnie. Aplikacje do nauki dają duże możliwości jednak należy mieć coś więcej by Was miało nie być – chęci i upartość w dążeniu do celu. Niestety nie jest to takie łatwe.

Uczysz się języków? Wybierz najlepsze aplikacje do nauki

Dawniej ciężko było wyobrazić sobie naukę języka obcego bez porządnej książki czy dobrego nauczyciela. Obecnie za dobry kurs może posłużyć nam aplikacja do nauki języka. Jeśli zależy Ci na przyswajaniu nowych słówek, najlepszym rozwiązaniem będą aplikacje takie jak WordBit czy Quizlet. Dla osób, które chciałby przyswajać również gramatykę i pracować nad wymową przeznaczone są takie aplikacje jak Busuu, Babbel czy Duolingo. Możesz także uczyć się języka, słuchając ulubionych piosenek. Tę metodę nauki wykorzystuje Lyricstraining.

Zobacz także: Jaka jest najlepsza aplikacja do nauki języka obcego na Androida?

Podnieś kwalifikacje w programowaniu

W przypadku nauki programowania nic nie zastąpi nauki z dobrą książką czy kursem przy jednoczesnym wykonywaniu ćwiczeń na komputerze. Jednak solidne wsparcie w przyswajaniu wiedzy mogą stanowić aplikacje do nauki programowania. Dobrym przykładem jest, chociażby Enki, która pozwala Ci na przyswajanie wiedzy z różnych języków programistycznych czy Linuxa, Excela lub Arkuszy Google. Podobnie jest z KhanAkademy, gdzie znajdziesz lekcje z SQL, HTML czy JavaScript. Możesz także wypróbować Encode: Learn to Code, która jest nastawiona bardziej na zdobywanie wiedzy przez wykonywanie ćwiczeń.

Zobacz także: Chcesz programować? Przyda się aplikacja do nauki programowania

Problemy z matematyką? Wybierz aplikację do rozwiązywania zadań

Podczas rozwiązywania trudnych zadań z matematyki, możesz wspomóc się aplikacją Photomath. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie danego przykładu lub wpiszesz równanie do aplikacji, a znajdziesz prawidłową odpowiedź. Co najważniejsze narzędzie nie pokazuje jedynie samego rozwiązania, ale też wszystkie kroki, które należy wykonać, aby do niego dojść. Dzięki temu zrozumiesz nawet najtrudniejsze przykłady, ponieważ wszystkie etapy są dokładnie wytłumaczone. W aplikacji znajdziesz również kalkulator naukowy.3

Pobierz Photomath z Google Play.

Notatnik to podstawa do nauki 

Na rynku dostępnych jest wiele notatników. Najważniejsze, aby wybrać rozwiązanie, które jest w stanie zaspokoić Twoje potrzeby, ponieważ każda aplikacja do nauki jest inna na swój sposób. Dominującą pozycję na tym obszarze mają OneNote, Google Keep i Evernote. Pierwsza z nich to przede wszystkim wszechstronne rozwiązanie. Wiele osób jednak skarży się na jego ociężałość. Google Keep pozwala w zasadzie na to samo, jednak w zupełnie innej formie. Opiera się głównie na małych notatkach, do których można dodawać elementy graficzne. Ostatnie rozwiązanie to Evernote, który jest bardzo funkcjonalnym wyborem, jednak ograniczonym przez płatne plany subskrypcji. Warto zapoznać się z wytycznymi narzędzia w wariancie darmowym. 

Zobacz także: Jaka aplikacja do nauki i pracy zdalnej na dobry początek roku szkolnego?

Pakiet biurowy – przygotowanie do zajęć to podstawa

Dominującą przewagę wśród aplikacji biurowych na Androida ma Microsoft Office, Google Docs, Sheets oraz Slides. W zależności, w jakim środowisku pracujesz, takiego dokonasz wyboru. Pakiety biurowe są na tyle kompatybilne, że efekt końcowy nie powinien się znacząco różnić. W tej kwestii znacznie większym czynnikiem jest styl pracy. Wiele osób wybiera także alternatywne rozwiązanie, takie jak Polaris Office, WPS Office and Office Suite.  

Zobacz także: Word to nie wszystko! Jaki edytor tekstu na Androida?

Aplikacje do nauki są idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli myślisz o lekcji, która będzie atrakcyjna dla Twoich uczniów. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że takie zajęcia pozwolą wynieść więcej z lekcji. Ponadto musisz wiedzieć, że taka nauka stanie się w końcu ciekawa i atrakcyjna. Przy odpowiednim scenariuszu i ciekawych aplikacjach do nauki, uczniowie na pewno będą czekać na kolejną lekcję. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Jan Vašek z Pixabay