Wiele osób lubi pozostawać anonimowymi w Internecie. Jednak z drugiej strony każdy wie również, jak ważne jest zdjęcie podczas tworzenia profilu w jakimkolwiek serwisie lub systemie chcesz zaistnieć. Zapewne w tej chwili zdecydowana większość ma w głowie jedną aplikację – FaceApp. Przez pewien czas była bardzo popularna, co można było stwierdzić, na skutek znacznej liczby zdjęć zalewających serwisy społecznościowe ze starymi twarzami. Czy FaceApp jest jedynym rozwiązaniem? Oczywiście, że nie. Istnieją inne aplikacje do zmieniania twarzy, z których można śmiało korzystać. W wielu przypadkach nie odczujesz nawet różnicy, a nawet możliwe, że docenisz bardziej te mniej znane rozwiązania. 

FaceApp – od tego wszystko się zaczęło

FaceApp może i nie był pierwszą aplikacją do zmieniania twarzy, ale zdecydowanie zapoczątkował szaleństwo na tego typu narzędzia. Zaczęło się od postarzania na zdjęciu, jednak aplikacja pozwala również na zmianę płci, poprawę fryzury i koloru włosów, zmianę wieku, dodanie tatuażu. Przy okazji zawiera różne filtry. Miłośnicy selfie polubili się z aplikacją do zmieniania twarzy, jednak wiążą się z nią też pewne kontrowersje. FaceApp, dzieło rosyjskich programistów boryka się z zarzutami związanymi z prywatnością oraz bezpieczeństwem danych zbieranych od użytkowników. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że podobne klauzule w regulaminie i uprawnienia mają np. Facebook czy Instagram.

Pobierz FaceApp z Google Play.

YouCam Makeup-Magic Selfie Cam & Virtual Makeovers – z białymi zębami na zdjęciu

Makijaż bez kosmetyków? To możliwe dzięki YouCam Makeup. Aplikacja umożliwia Ci edytowanie selfie przez dodanie makijażu, zmianę koloru włosów, odcienia skóry, wybielenie zębów czy wygładzenie skóry. Możesz nawet nagrać wideo z makijażu. W narzędziu dostępnych jest wiele topowych marek kosmetyków z różnych półek cenowych, co jest interesującą opcją dla fanek i fanów make-upu. Możliwość zmiany koloru i długości włosów przyda się natomiast przed wizytą w salonie fryzjerskim. Aplikacja do zmieniania twarzy wspomagana jest sztuczną inteligencją, dzięki czemu uzyskane efekty są całkiem realistyczne. 

Pobierz YouCam Makeup-Magic Selfie Cam & Virtual Makeovers z Google Play.

ZOBACZ TAKŻE: Korzystasz z FaceApp? Lepiej sprawdź, co się dzieje z Twoimi danymi

REFACE: Face swap videos and memes with your photo – pomysł dla fanów gifów

Aplikacja znana wcześniej pod nazwą Doublicat. Służy ona do podmiany twarzy w gifach. Do wykonania przeróbek korzysta ona ze sztucznej inteligencji. Obsługa jest banalnie prosta – wysarczy zrobić sobie zdjęcie i wybrać gif, w którym ma być umieszczona wasza twarz. Cała podmiana zajmuje dosłownie kilkanaście sekund. Po pobraniu gifa do pamięci telefonu możesz go następnie przesłać swoim znajomym. Uzyskane efekty są różne, na jednych gifach wygląda to lepiej, na innych gorzej. Jednak zabawa przy tworzeniu jest przednia, więc można na niektóre defekty przymknąć oko. Szczególnie, że jest to darmowa aplikacja do zmieniania twarzy.

Pobierz REFACE z Google Play.

Face Changer 2 – aplikacja do zmieniania twarzy i nie tylko

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja pozwala na zamianę twarzy ze znajomymi czy celebrytami. Możesz też dodać różne nakrycia głowy, naklejki, części twarzy, różne inne akcesoria oraz zmienić tło. Narzędzie służy raczej do tworzenia zabawnych kolaży, a nie pięknych portretów, dzięki czemu można się nieźle pośmiać. Możesz też dodać jakiś tekst lub własnoręcznie coś narysować. Przy okazji powstaje też wideo „making of”. Możesz stworzyć zabawną pocztówkę z wakacji czy wspólną fotkę z ulubionym aktorem. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twojej wyobraźni.

Pobierz Face Changer 2 z Google Play.

ZOBACZ TAKŻE: Rozpoznawanie twarzy na zdjęciach — jak to się dzieje?

FaceApp rozpropagowało w dużym stopniu możliwości deformowania swojego wyglądu w jednej chwili. Oczywiście do podobnych efektów można było dochodzić już dużo wcześniej – przykładowo przy wykorzystaniu edytorów graficznych. Jednak do tego potrzebne są umiejętności, wiedza oraz czas. W przypadku FaceApp oraz alternatyw jedynym wymaganym czynnikiem stał się smartfon, oraz dostęp do Internetu. W ten sposób opcja zmiany wyglądu stała się bardzo powszechna i łatwa. Pomysł na aplikacje do zmieniania twarzy jest bardzo błahy. Chęć poznania swojego wyglądu za kilkadziesiąt lat od zawsze leżała w zakresie zainteresowań wielu osób. To tłumaczy fenomen aplikacji FaceApp i pokrewnych rozwiązań. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Lars_Nissen z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.