Niedawno w Android Market pojawiła się aplikacja mobilna sygnowana znakiem Visa. Narzędzie to ułatwia rejestrowanie codziennych zakupów opłacanych kartą Visa w loterii – a dodatkowo pozwala tworzyć wygodne listy, np. zakupowe.

Coraz więcej osób korzysta z wygodnych i bezpiecznych kart płatniczych. Od pewnego czasu szybką karierę robią w Polsce również karty zbliżeniowe. Mówiąc w skrócie: umożliwiają one płatność kartą za drobne kwoty (jednorazowo do 50 zł) bez konieczności potwierdzania transakcji kodem PIN – wystarczy zbliżyć kartę do specjalnego czytnika.

Główna funkcjonalność aplikacji proponowanej przez Visę polega na wygodnym i bardzo szybkim rejestrowaniu w loterii Visa płatności dokonanych kartami Visa, w tym płatności dokonanych w sposób zbliżeniowy oraz takich, którym towarzyszyła wypłata gotówki przy pomocy usługi Visa cash back. Przypomnijmy, że usługa ta polega na wygodnym wypłacaniu pieniędzy z kasy sklepowej przy okazji płacenia za zakupy kartą Visa; takie małe połączenie kasy w sklepie z bankomatem.

Po to, by zarejestrować transakcję w promocji Visa należy podać Imię, Nazwisko, e-mail oraz bank, który wydał nam naszą kartę; więcej informacji możecie znaleźć na stronie Visa.

Poza samą rejestracją aplikacja Visa ma także inne, przydatne funkcjonalności:

  • lista zakupów: możemy łatwo zaplanować różne zakupy (obsługa kilku list i możliwość przesłania ich przez email lub SMS);
  • lista wyjazdowa: wygodne planowanie wyjazdów (osobne listy przedmiotów, których możemy potrzebować na wyjazd wakacyjny, służbowy lub inny);
  • wyszukiwarka placówek akceptujących płatności zbliżeniowe Visa (gdzie wystarczy zbliżyć kartę do specjalnego czytnika – jeden biiip i zapłacone);
  • wyszukiwarka placówek oferujących usługę Visa cash back (czyli możliwość wypłaty gotówki przy okazji płacenia kartą Visa za zakupy).

Sam interfejs aplikacji zachęca do jej używania. Menu główne jest czytelne, utrzymane w tonacji kolorów charakterystycznych dla Visa. Do wyboru jest kilka opcji: rejestracja transakcji, status rejestracji, lista zakupów, lista wyjazdowa oraz wyszukiwanie placówek handlowo-usługowych. Dodatkowo na dole ekranu głównego dostępne są informacje na temat loterii organizowanej przez Visa, wzięcie udziału w której ta mobilna aplikacja bardzo ułatwia.

Na uwagę zasługuję ciekawie rozwiązane list zakupów oraz list wyjazdowych. Zostały one podzielone ze względu na przeznaczenie. Po wyborze okazji, z jakiej chcemy przygotować swoją listę zakupów program sam ukaże nam propozycję przydatnych produktów jak chleb i inne produkty spożywcze (na liscie zakupowej), plecak, mapa czy okulary przeciwsłoneczne (na liście podróżnej). Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające najpierw wybrać proponowane (dodam, że bardzo trafnie zresztą) atrybuty okazjonalne zamiast wklepywania ich po kolei. Listy wyjazdowe różni od zakupowych to, że zamiast planowania zakupów robimy plan rzeczy niezbędnych do zabrania. Do pełni szczęścia brakowało mi tylko wygodnego widżetu.

Wspomniana loteria organizowana jest przez Visa, która jest jednym z głównych sponsorów odbywających się w przyszłym roku Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Udział w loterii biorą wszyscy, którzy zarejestrują swoje transakcje opłacone kartami Visa, w tym płatności zbliżeniowe lub takie, przy których skorzystają z usługi Visa cash back. Transakcje można rejestrowac na kilka sposobów; jak łatwo się domyślić, rejestracja za pomocą aplikacji mobilnej, którą zawsze mamy przy sobie jest opcją najwygodniejszą. Gorąco zachęcamy do udziału w tej trwającej do końca roku loterii, dzięki, której można wygrać m. in. bilety na ceremonię otwarcia Igrzysk czy karty przedpłacone Visa o wartości 2012 zł każda.

Aplikacja jest darmowa i możecie ją zainstalować klikając tutaj.

UWAGA!
Już za kilka dni ruszy organizowany przez Android.com.pl konkurs dotyczący właśnie tej aplikacji. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez Visa. Zachęcamy więc do śledzenia informacji na naszym portalu – szczegóły już wkrótce.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).