Wikitude Drive – poszerzona rzeczywistość w nawigacji

Aplikacje

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]
Pamiętacie może program Layar, który opisywaliśmy dwa tygodnie temu? Była to jedna z pierwszych aplikacji poszerzających rzeczywistość która ukazała się na Androida. Dzisiaj mamy kolejną. Jednak zamiast wskazywać nam strzałeczkami różne miejsca – typu sklepy, czy stacje benzynowe po prostu nas do nich poprowadzi. Mowa tu o nawigacji na nasze Androidy.
Wikitude Drive to program w działaniu podobny do Layar. Na rzeczywisty obraz z kamery nakładane są informacje o lokalizacji pobrane z GPS, oraz o drodze z Internetu. Aby wszystko dobrze działało, ze wszystkim współpracuje jeszcze cyfrowy kompas.
Prezentację programu można zobaczyć poniżej:

{youtube}ReH9dmqfOqA{/youtube}

Jak widać zastosowanie poszerzonej rzeczywistości w przypadku programu do nawigacji nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Na ekranie pokazuje się wiele informacji i czasem trudno zorientować się co jest do czego. To się tyczy głównie używania tego rodzaju nawigacji podczas poruszania się samochodem. Wikitude Drive jednak może być świetnym rozwiązaniem do pieszych wędrówek po górach czy innych bezdrożach. Dodatkowo program nie musi pobierać map – wszystko wyświetlane jest na obrazie z kamery, dlatego minimalizuje się ilość pobranych danych przez Internet oraz z tym związane koszty transmisji danych.
Dobry, czy zły… liczy się to że do segmentu nawigacji GPS trafiła kolejna innowacja. Według Was to dobre rozwiązanie?

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x