ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Market – 10 miliardów aplikacji pobranych, ale które najpopularniejsze?

Autor: Mariusz Maciejewski Kategoria: Aplikacje
samsung-logo

Promocja na Android Market, będąca wynikiem przekroczenia progu 10 miliardów ściągniętych aplikacji, trwa w najlepsze. Już dziś (tj. 13 grudnia) można nabyć za 10 centów (34 grosze) takie aplikacje jak: Beautiful Widgets, czy SoundHound. Ale czy w związku z tym wydarzeniem zastanawialiście się jakie aplikacje cieszyły się (nie wykluczone, że nadal będą) największą popularnością?

Jeżeli tak, to na zapraszam do zapoznania się z przygotowanym przez blog.nielsen.com podsumowaniem dotyczącym najbardziej popularnych aplikacji na Androida. Dana aplikacja została uwzględniona w rankingu, jeżeli użyto jej w ciągu ostatnich 30 dni w trakcie trwania badania.

Dzięki przeprowadzonym badaniom możliwe było określenie procentowego udziału poszczególnych aplikacji w 3 grupach wiekowych: 18-24, 25-34 i 35-44. Jak zatem wyglądają wyniki?

samsung-logo

Pierwsze miejsce we wszystkich wymienionych wyżej grupach zajęła aplikacja Google – Android Market. Z uwagi na fakt, iż służy ona właśnie do pobierania pozostałych programów, nie jest to wynik zaskakujący.

Drugie miejsce i to we wszystkich kategoriach uzyskała aplikacja Facebook. Co ciekawe ciesząca się podobnym zainteresowaniem (81%, 80% i 77%) we wszystkich grupach wiekowych.

Kolejne 4 miejsca to aplikacje Google Search, Gmail, YouTube i Google Maps. Ich kolejność w każdej z kategorii była jednak różna. W grupie 18-24 najwięcej pobrań zanotował program Google Search, a w dwóch pozostałych był nim klient poczty Gmail.

Wydawać by się mogło, że bijąca rekordy popularności gra Angry Birds (ponad 0,5 miliarda pobrań) znajdzie się w czołówce rankingu. Tymczasem produkt firmy Rovio uplasował się odpowiednio na 10, 7 i 7 miejscu w każdej kategorii, będąc tym samym aplikacją bardziej popularną w przedziale wiekowym od 25 lat, niż 18-24.

Wśród pozostałych aplikacji znajdziemy również: Advanced Task Killer Free (8, 9 i 10 miejsce) oraz Quickoffice (11, 9 i 8 miejsce).

A jak wygląda Wasza 5 najczęściej używanych aplikacji?

źródło: blog.neilsen.com

Sprawdź najnowsze wpisy