Aplikacja Google Goggles otrzymała właśnie całkiem znaczący update poszerzający możliwości tego programu. Pierwszą ważną zmianą jest to, że nie musimy już robić zdjęcia danemu obiektowi, od tej pory wystarczy skoncentrować uwagę aparatu na interesującym nas przedmiocie, a informacje na jego temat ukażą się same. Oczywiście tryb zdjęć nie został usunięty będzie on nadal używany do skanowania tekstu, czy wizytówek. 

Absolutną nowością jest zaawansowane wyszukiwanie tekstu. Pozwoli ono między innymi na dostęp do wirtualnego wydania gazety, której akurat nie mamy pod ręka, a którą wcześniej zeskanowaliśmy. Ułatwione zostanie także dodawanie do zakładek, czy dzielenia się treścią danego tekstu. Dodatkowo, wyszukiwanie zostało wzbogacone o podpowiedzi, kiedy jednak one zawiodą, użytkownik będzie mógł dodać własne propozycje, które w późniejszych wyszukiwaniach GG weźmie pod uwagę. 

Najnowsza wersja Google Goggles (1.7) jest już dostępna w Android Market, lecz tryb bez konieczności robienia zdjęć jest dostępny tylko na urządzenia z wersją 2.3 lub wyższą.

źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz