Każda grupa społeczna znajdzie przydatne mobilne narzędzia, które usprawnią ich pracę. Przykładem mogą być muzycy i melomani. Dla laików zapewne wydaje się, że tych rozwiązań nie ma wcale tak wiele. Jednak tutaj pojawia się błędne myślenie. Wbrew pozorom aplikacja dla muzyka na Androida to całkiem szeroki temat. Znajdziesz nie tylko tak ogólne rozwiązania, jak portale streamingowe, ale również fachowe narzędzia do codziennej pracy i nauki gry na instrumencie. 

Aplikacje streamingowe – warto posłuchać, zanim zagrasz

Te są na pewno świetnie znane dla większości użytkowników. Każdy słucha muzyki – bardzo różnej. Czasy zapisywania utworów na płytach CD i odtwarzaczach MP3 już dawno minęły. Pobieranie utworów i zapisywanie w pamięci telefonu również powoli przechodzi do lamusa. Aplikacje dla muzyka na Androida do streamingu prezentują wiele rozwiązań. Najbardziej popularne aplikacje streamingowe to: Spotify, YouTube Music, Tidal, Deezer oraz SoundCloud. 

Pobierz Spotify, YouTube Music, Tidal, Deezer oraz SoundCloud ze Sklepu Play! 

Zobacz także: Nowa funkcja YouTube Music dla fanów czytania

Czas nastroić swoją gitarę – graj czysto! 

Gitarzyście na pewno przyda się odpowiedni stroik do gitary. To właśnie za jego pomocą będzie w stanie przygotować swój instrument do próby z zespołem. Aplikacje dla muzyka na Androida na pewno pomoże Ci z łatwością przebrnąć przez problematykę strojenia. Z takim rozwiązaniem każdy dźwięk będzie czysty jak łza i unikniesz poważnych błędów podczas nastrajania instrumentu. Strojenie ze słuchu niekoniecznie będzie łatwym wyzwaniem na samym początku przygody z gitarą. 

Pobierz stroik do gitary ze Sklepu Play! 

Samouczki do nauki gry na instrumentach – produktywnie korzystaj z każdej wolnej chwili

Yousician jest idealnym przykładem aplikacji, która może zostać wykorzystana do nauki gry na instrumencie bez nauczyciela. Wszystkie materiały masz w jednej aplikacji. Jest w stanie sprawdzić, czy grasz czysto, czy jednak Twoja muzyka to fałsz za fałszem. Aplikacja dla muzyka na Androida jest absolutną koniecznością dla początkujących osób. W ten sposób zadbasz o regularne ćwiczenia, które będą dostosowane do odpowiedniego poziomu dla osób z Twoimi umiejętnościami. 

Pobierz Yousician i inne ze Sklepu Play! 

Aplikacja do akordów – szybko sprawdzisz ułożenie palców

Tutaj wybór na pewno zaspokoi Twoje oczekiwania. Ogromne zbiory piosenek z dopasowanymi akordami dla danej tonacji. Wiele z nich posiada bardzo przydatne opcje takie jak transponowanie dźwięków, tryb przewijania tekstu – bardzo przydatne podczas grania – oraz wielu innych. Dużo aplikacji działa także w trybie offline, co bardzo często może Cię uratować, kiedy jesteś na próbie, a internet odmawia posłuszeństwa. 

Pobierz aplikacje do akordów ze Sklepu Play! 

Dyktafon – naucz się słuchać siebie

Obowiązkowe narzędzie każdego muzyka. W ten sposób posłuchasz siebie z perspektywy drugiej osoby. Możliwe, że dzięki temu usłyszysz również fałsze, których nie słyszysz podczas gry. W ten sposób wpadniesz szybciej na pomysł, co jeszcze zmienić dodatkowo w kompozycji utworu. Dyktafonów na Androida jest bardzo dużo. Masz w czym przebierać i na pewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. 

Pobierz dyktafon ze Sklepu Play! 

MuseScore – potężna baza nut 

Jest to potężna baza, w której znajdziesz nuty dla swojego instrumentu. Dodatkowo możesz skorzystać jeszcze z podglądu gry na pianinie w popularnym rozwiązaniu o nazwie Synthesia. Dla zaawansowanych muzyków zapewne nie zrobi to wielkiej różnicy, jednak w przypadku początkujących to bardzo pomocne zastosowanie. Aplikacja dla muzyka na Androida pozwoli Ci zaoszczędzić na obszernych wydrukach. Wszystkie nuty, których potrzebujesz, zabierzesz ze sobą w swoim telefonie lub tablecie. Docenisz to w momencie, kiedy zobaczysz, jak bardzo zmniejsza się Twój bagaż podczas podróży. 

Pobierz MuseScore ze Sklepu Play! 

Zobacz także: Spotify zaprezentowało hity lata 2020 – tych piosenek słuchaliśmy najchętniej

Edytor audio – zapakuj studio do swojego telefonu 

Czasami trzeba zmienić jedną ścieżkę w utworze lub dodać nowy efekt. Nie zawsze możesz mieć ze sobą swój profesjonalny sprzęt. Możliwe, że chociaż w pewnym stopniu zrekompensuje Ci to aplikacja dla muzyka na Androida, które często potrafią pomóc w szybkich obróbkach muzyki. Zdarz się, że inspiracja spotyka Cię w nieodpowiednim miejscu i czasie. Wtedy w aplikacji możesz wszystko utrwalić, a później doszlifować w studiu. 

Pobierz AudioLab i inne ze Sklepu Play!

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Firmbee z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.