Weekendowa2

Witam w ostatniej listopadowej Weekendowej Porcji Gier i Aplikacji. A raczej powiniennem powiedzieć 'Po-Weekendowej', gdyż tym razem wyjątkowo artykuł pojawia się w poniedziałek, za co oczywiście najmocniej przepraszam. Jak zwykle znajdziecie tu wiele bardzo przydatnych programów oraz gier, które zapewnią Wam rozrywkę w coraz chłodniejsze jesienno-zimowe wieczory. 


1. Tiny Tower – darmowa

Tiny Tower to gra znana wielu użytkownikom telefonów  z system od Apple, gdyż to właśnie na iPhone’ach zyskała ona bardzo dużą popularność, dzięki czemu deweloperzy postanowili przeportować ją także na urządzenia działające pod kontrolą Androida.

Głównym celem jest zbudowanie naszego prywatnego wieżowca piętro po piętrze, w którym będziemy mogli spokojnie zarabiać pieniądze. A sposobów na to nie brakuje, bo każdą kondygnację możemy przeznaczyć np. na apartamenty, restauracje czy sklepy.

 

Mimo że gra wydaje się być łatwa, z każdym kolejnym piętrem natkniemy się na kolejne problemy, takie jak zatrudnienie pracowników czy sprostanie wymaganiom naszych klientów i mieszkańców. O tym ostatnim dowiemy się czytając tzw. BitBook, czyli wirtualny portal społecznościowy gdzie znajdziemy wszystkie wcześniej wspomniane osoby.

      

Żeby zapewnić więcej rozrywki sobie i postaciom z gry, mamy możliwość także organizowanie specjalnych imprez, na które zaprosimy najciekawszych VIP-ów. Tak, by nasz budynek zasłynął nie tylko ze  dobrej przedsiębiorczości właściciela.

Jedynym minusem gry jest wymagany stały dostęp do Internetu, przez co Tiny Tower pożera całkiem dużo baterii.


2. FruitRoll – darmowa

Jest to kolejna z wielu gier, które charakteryzuje prostota i bardzo dobra grywalność, co sprawia, że można ją zaliczyć do tzw. zabijaczy czasu.

Jak już wspomniałem, idea gry jest bardzo prosta. Wcielamy się w rolę owocu, który turla się przez całą planszę starając się zebrać jak najwięcej gwiazdek. Przy okazji musimy uważać by nie wpaść na przeróżne stwory próbujące przeszkodzić nam w ukończeniu kolejnych misji. Zrobimy to w łatwy sposób je przeskakując, lub zmieniając się w kolejne owoce, z których każdy ma moc eliminowania poszczególnych wrogów.

Po zebraniu trzech tych samych owoców, otrzymamy bonus w postaci zwiększenia rozmiaru oraz szybkość turlania się naszego bohatera, przed którym na pewien czas ugnie się każdy nieprzyjaciel.

I to by w sumie było na tyle, jeżeli chodzi o możliwości gry. Prawda, że niewiele? Tak, ale to właśnie dzięki temu, FruitRoll potrafi zabrać nam tyle czasu, przy okazji umilając nam np. podróż autobusem do szkoły czy pracy.


3. Seesmic – darmowa

Seesmic to według mnie jedna z najlepszych alternatywnych aplikacji obsługujących portale społecznościowe takie jak: Facebook, Twitter i Google Buzz.

Program posiada wszystko czego moglibyśmy wymagać od mobilnego klienta wcześniej wspomnianych serwisów. Łatwy w obsłudze i bardzo intuicyjny interfejs. Pełna obsługa prywatnych i firmowych profili na Facebooku, oraz proste dzielenie się multimediami z serwisów takich jak YouTube.

Istnieje także integracja z Salesforce Chatter, siecią społecznościową dla przedsiębiorstw, dzięki której możesz komunikować się ze swoją firmą oraz wymieniać informacje z innych sieci takich jak Twitter wewnątrz swojego przedsiębiorstwa.

Oczywiście nie mogło zabraknąć widżeta, który po umieszczeniu na pulpicie naszego smartfona przyspieszy dostęp do wszystkich aktualizacji. Sprawdźcie sami i zadecydujcie czy rzeczywiście warto wymienić oficjalne aplikacje na tą, gromadzącą je wszystkie w jednym.


4. Undelete  Beta – darmowa

Undelete to aplikacja, która najprawdopodobniej najbardziej przypadnie Wam do gusty. Mimo że jak na razie jest to dopiero wersja beta, pozycja już zdobyła wysokie uznanie wśród użytkowników Android Marketu. Dlaczego?

Program został stworzony przez jednego z deweloperów znanych z serwisu XDA-developers.com, i ma na celu pomóc nam odtworzyć celowo lub przez przypadek usunięte pliki z telefonu. Interfejs pomaga nam wyszukać je po ich typie (audio, wideo itd.) lub po wpisaniu nazwy.

Niestety, choć tego można było się spodziewać, Undelete wymaga ROOTa, dlatego użytkownicy nie chcący żegnać się z gwarancją, mogą o aplikacji od razu zapomnieć. Wszyscy inni powinni pamiętać, że nie jest to jeszcze pełna i stabilna wersja aplikacji, więc nie ma sensu tracić nerwów gdy programowi nie uda się przywrócić wszystkich naszych danych.

Undelete Beta jest bez przerwy aktualizowany, dzięki czemu niedługo powinniśmy spodziewać  się pełnej funkcjonalności i usunięcia drugiego członu nazwy. W między czasie możemy sięgnąć po pozycję do Marketu i sprawdzić czy nasz telefon współgra z coraz większym Androidowym hitem.


5. Contact Photo Finder – darmowa

Jeżeli macie takie same pedantyczne podejście do kontaktów w telefonie co ja, i nie lubicie gdy jeden z nich nie posiada dedykowanego zdjęcia, z pewnością spodoba wam się ta aplikacja.  W końcu nie każda pozycja w naszej książce telefonicznej jest zsynchronizowana z kontami Gmail czy Facebook.

Właśnie wtedy z pomocą przyjdzie nam Contact Photo Finder, który uporządkuje wizualnie wszystkie nasze kontakty. Po wejściu w aplikację wystarczy wybrać osobę, przy której nie posiadamy grafiki, a aplikacja używając nazwy kontaktu, znajdzie wszystkie pasujące do niej grafiki. Oczywiście większość osób wpisanych mamy po imionach, przez co Contact Photo Finder znajduje bardzo dużo zdjęć nieznajomych, dlatego dodatkowo istnieje opcja wpisywania innego nazwiska.

Dzięki Contact Photo Finder przypisywanie grafik naszym kontaktem jest łatwe i przebiega bardzo szybko. Nie musimy po kolei wchodzić w przeglądarkę, wyszukiwać zdjęcia, ściągać go i dopiero na końcu ustawić jako główna grafika przy nazwisku znajomego. Wszystko to zrobi za nas ta darmowa aplikacja, dlatego właśnie warto pobrać ją z Marketu.


6.  Screen Filter – darmowa

Pewnie nie jeden z Was, używając swojego smartfona po ciemku zauważył, że mimo ustawionej automatycznej jasności ekranu jest on wciąż za jasny, co przekłada się na szybsze męczenie oczu i zużycie baterii. Jest to spowodowane limitem przygaszenia, do którego może zejść nasze urządzenie.

By pomóc nam z tym problemem, pewien deweloper stworzył Screen Filter, aplikację która po włączeniu, zmniejszy podświetlenie ekranu do ustawionej przez nas mocy, lub wyłączy je wcale. Przydatność programu zwiększa się szczególnie podczas nocnej podróży samochodem, lub podobnej sytuacji gdy nie mamy dostępu do ładowarki , a chcielibyśmy nasz ulubiony film czy posurfować po Internecie.

Screen Filter posiada jeszcze jedną ciekawą opcję, która mi do gustu przypadła nawet bardziej niż główna funkcja aplikacji. Po zmianie ROMu na moim Desire Z pojawił się pewien problem. Chodzi o to, że podczas używania telefonu, przyciski pod ekranem zostają cały czas podświetlone, co niesamowicie irytuje moje przeczulone na takie rzeczy oczy gdy co wieczór oglądam kolejny odcinek Gotowych na Wszystko! 😉 Na całe szczęście o takich przypadkach jak mój pomyślał autor aplikacji, dodając możliwość wyłączenia podświetlenia przycisków dotykowych. Za to należy się duży plus.


7. XBox Live and PSN Manager – darmowa

Xbox Live and PSN Manager to prawdziwy must-have dla wszystkich konsolowych graczy, szczególnie tych, którzy sporo czasu spędzają na rozrywce online. Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem aplikacji jest obsługa naszych kont X-Box Live oraz Play Station Network.

Oczywiście programów tego typu jest w Markecie mnóstwo, jednak ta pozycja jako jedyna gromadzi w sobie synchronizację obu najpopularniejszych konsol stacjonarnych na świecie.

XboX Live and PSN Manager pozwala nam zobaczyć, który z naszych znajomych jest online i jaką grę gra obecnie, co przydaje się szczególnie gdy siedzimy w domu z chęcią zmierzenia się z naszymi kolegami. Zamiast odpalać konsolę, wystarczy kilka kliknięć, by z poziomu naszego smartfona dowiedzieć się czy warto rozsiadać się przed telewizorem.

Dodatkowo aplikacja oferuje listę trofeów i osiągnięć. Na szczęście te informacje są zapisywane do trybu offline, dzięki czemu nie musimy za każdym razem łączyć się z siecią. Osobiście po wypróbowaniu wielu programów tego typu ostatecznie zostaję przy tej. Wszystkich użytkowników wyżej wspomnianych konsol zachęcam do tego samego.


Weekendowa2

I toby było na tyle w tym tygodniu. Dajcie znać jak podobają Wam się dzisiejsze pozycję, oraz nie zapomnijcie przesyłać swoich propozycji na adres [email protected]. My tymczasem widzimy się już pod koniec tygodnia z kolejną świeżą porcją gier i aplikacji, która tym razem obiecuję, że pojawi się na czas!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Brodecki