ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NaviExpert finalnie już we wrześniu

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Aplikacje

Poniżej przedstawiamy oficjalną informację prasową NaviExpert:

NaviExpert , wiodący dostawca usługi nawigacji satelitarnej online udostępnił wersję beta3 na Androida, która jest odpowiednikiem nowej wersji 5.0 oprogramowania nawigacyjnego, które jest już testowane w pozostałych telefonach kompatybilnych z systemem NaviExpert. Jest to końcowa faza testowania nawigacji w systemie Android. Oficjalna wersja pojawi się na początku września. Najistotniejsze zmiany wprowadzanie do tej wersji testowej to:

-Nowa, ulepszona wyszukiwarka POI i adresów
W wersji NE 5.0 nie trzeba wypełniać skomplikowanych formularzy, żeby znaleźć stację benzynową, hotel, czy firmę. Nie jest konieczne zgadywanie w jakiej kategorii znajduje się szukany przez Ciebie POI. Po prostu wpisujesz czego szukasz. Szukasz restauracji? Wpisujesz np. „restauracja” lub „obiad”. Oczywiście możesz używać skrótów, np. „restau”. Szukasz najbliższej stacji benzynowej? Po prostu wpisujesz np. „paliwo”, „benzyna”, lub „stac paliw”. Szukasz pubu w przy ul. Garbary w Poznaniu? Wpisujesz np. „pub poznań garbary” lub „pub pozn garbary”. Szukasz konkretnego adresu? Wpisujesz np. „poznań kłosowa 17”, lub „pozn kłos 17”, lub po prostu „kłosowa 17”.

-Możliwość przesyłania punktów/koordynat/ pomiędzy użytkownikami NaviExpert
Umawiasz się z kimś na spotkanie? Zamiast tłumaczyć gdzie macie się spotkać, wysyłasz Twojemu znajomemu bezpośrednio z aplikacji NaviExpert dokładne miejsce spotkania. Odbiorca otrzymuje specjalny SMS, który automatycznie uruchomi system NaviExpert w jego telefonie. Twój znajomy będzie mógł zobaczyć przesłany przez Ciebie punkt na mapie i uruchomić nawigację do wskazanego miejsca spotkania. Będziesz chciał powiadomić rodzinę lub znajomych gdzie aktualnie jesteś? Wyślesz w ten sam sposób SMS bezpośrednio z aplikacji NaviExpert z Twoją aktualną pozycją na mapie. A co jeżeli adresat Twojego SMSa nie ma w telefonie aplikacji NaviExpert? Otrzyma wtedy SMS z linkiem, z którego będzie mógł pobrać bezpłatnie aplikację NaviExpert wraz z przesłanym przez Ciebie punktem.

-Darmowy Atlas Polski
W wersji 5.0 przeglądanie mapy Polski jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników NaviExpert. Opcja ta obejmuje nowe wyszukiwanie POI, wyświetlanie fotoradarów, remontów, miejsc częstych kontroli drogowych i niebezpiecznych punktów oraz opcję wysyłania punktów/koordynat/ do innych użytkowników.

-Dokładne i orientacyjne punkty pośrednie
Planujesz trasę przejazdu z Warszawy do Krakowa przez Radom, lub z Poznania do Krakowa przez Łódź. Jeżeli jako punkt pośredni podasz jedynie nazwę miasta bez szczegółowego adresu NaviExpert potraktuje go jako punkt orientacyjny określający ogólny przebieg trasy.

-Nowa wersja technologii Community Traffic
W nowej wersji NaviExpert bierze pod uwagę różnice w czasach jazdy na poszczególnych pasach ruchu skrzyżowań. Nowe bardziej przejrzyste menu W nowej wersji NE 5.0 znacznie łatwiej znajdziesz najczęściej wykorzystywane funkcje.

-Nowa szata graficzna

-Nowa sympatyczna lektorka

-Ulepszone przeglądanie mapy i trasy

-Usprawniona obsługa telefonów z ekranem dotykowym, szczególnie obsługiwanym palcem

Proszę pamiętać, że wersja beta jest wersją testową, która jest dostępna bezpłatnie, ale możliwe są błędy i nieprawidłowe działania. Wersję beta3 na Androida można pobierać bezpośrednio z przeglądarki telefonu : getne.pl/androidbeta/

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy