Zarządzanie czasem bardzo często jest wyzwaniem dla poszczególnych osób. Wymaga to między innymi samodyscypliny. Bez tego będzie bardzo trudno. Jednak nie musisz się przejmować. Chcąc poprawy, możesz znaleźć wiele ciekawych aplikacji do zarządzania czasem na Androida, które naprawdę pomogą Ci w organizowaniu swojej pracy, a nawet życia

Kalendarz Google lub ten od producenta urządzenia – aplikacje do zarządzania czasem na Androida pozwolą pamiętać o wszystkim 

Kalendarze są idealną aplikacją do zarządzania czasem na Androida. To właśnie w nich rozplanujesz wszystkie ważne wydarzenia. Ustalisz wstępnie, jak długo będą trwały poszczególne zadania. To pomoże Ci z organizacją i umawianiem się z innymi osobami na kolejne spotkania. Jeśli masz dużo rozmów online ze swoimi klientami lub współpracownikami, wówczas możesz zakładać spotkania przez Google Meet za pośrednictwem Kalendarza Google. Wystarczy jedynie Wystarczy jedynie zaznaczyć jedną opcję. Nie korzystasz z Meet’a? To żaden problem – rozszerzeniach pomogą Ci dodać spotkanie przez inny komunikator bezpośrednio do Twojego kalendarza. Nie musisz korzystać z Kalendarza Google. Możesz wybrać również kalendarz od producenta Twojego urządzenia, który na pewno jest w Twoim telefonie od pierwszego uruchomienia. Warto nadmienić dodatkowo, że Kalendarz Google jest często wybierany przez producentów telefonów na domyślny.

Pobierz Kalendarz Google ze Sklepu Play.

Zobacz także: Terminarz w Kalendarzu Google staje się bardziej przejrzysty

Focus To-Do – aplikacja do zarządzania czasem na Androida pomoże wyrobić się na czas 

To bardzo ciekawa technika, która pozwoli Ci skupić się nad jedną czynnością i wykonać ją do końca i dopiero później myśleć o przyjemnościach i rozrywkach, których przecież jest tak wiele w Twoim telefonie. Aplikacja do zarządzania czasem na Androida wydziela Ci 25 minut pracy i 5 minut przerwy. Po trzech takich sekwencjach otrzymujesz w nagrodę 15 minut przerwy. W ten sposób nie będziesz rozpraszać się podczas pracy, a na rozrywkę też przyjdzie czas. 

Pobierz Focus To-Do ze Sklepu Play. 

Freedom – aplikacja do zarządzania czasem na Androida pozwoli na blokowanie niechcianych stron na telefonie

Znasz rozszerzenie StayFocused z Chrome’a i innych przeglądarek? Pozwala na blokowanie dostępu do określonych stron internetowych. Oczywiście należy mieć tutaj na myśli te witryny, które rozpraszają Cię w pracy. Odpowiednikiem popularnego rozszerzenia w postaci aplikacji na telefony jest Freedom. Działanie jest dokładnie takie samo jak w przypadku komputerów, jednak w tej kwestii pojawia się jeszcze możliwość blokowania konkretnych aplikacji. 

Pobierz Freedom ze Sklepu Play.

Offtime – aplikacja do zarządzania czasem na Androida powie z kim możesz rozmawiać

Jesteś rozchwytywany? Masz dużo znajomych? Biznes idzie w najlepsze i klienci nie dają Ci spokoju? Offtime to wybór właśnie dla Ciebie. Aplikacja do zarządzania czasem pozwoli Ci ustawić, kiedy mogą dzwonić do Ciebie poszczególne numery – ustalisz czas na rozmowy ze znajomymi i klientami. W ten sposób w pracy skupisz się na swoim biznesie, a po niej będziesz w stanie odpocząć i nie myśleć o swoich obowiązkach. To zapewne wpłynie również na efektywność Twojej pracy. Jeśli nie będziesz mieć przerwy od pracy, wówczas nie będzie ona przynosiła oczekiwanych rezultatów – często dochodzi wówczas do zjawiska wypalenia zawodowego. Offtime pozwoli Ci pracować w zawodzie jak najdłużej! 

Pobierz Offtime ze Sklepu Play.

Pocket – ciesz ciesz się z lektury po pracy – nie w trakcie

To bardzo znane rozwiązanie szczególnie dla użytkowników przeglądarki internetowej Firefox, gdzie Pocket jest wbudowaną funkcjonalnością. Rozwiązania posiada także swoją aplikację. Lubisz czytać artykuły i często rozpraszają Cię w pracy? Pocket pomoże Ci z tym problemem. Dzięki niej będziesz mógł przerzucać ciekawe artykuły do swojego zbioru. Nie musisz się martwić, że później będziesz miał problem ze znalezieniem ich w internecie lub po prostu o nich zapomnisz. Aplikacja do zarządzania czasem odciąży Twoją głowę od niepotrzebnych obaw. 

Pobierz Pocket ze Sklepu Play.

Zobacz także: Firefox 77 już jest i przynosi istotne zmiany

Aplikacje ułatwiają na co dzień w życiu i w pracy. Mogą również przyczynić się do lepszego zarządzania czasem, przez co efekty Twojej pracy będą zdecydowanie lepsze – mając jednocześnie czas na odpoczynek. W ten sposób będziesz czerpać przyjemność ze swojej pracy i znajdziesz na pewno chwilę, na to co do tej pory pomijałeś i zaniedbywałeś.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.